Банско

Опис на патувањето

БАНСКО

НОВА ГОДИНА 

Хотел МУРИТЕ 4* (зграда Орхидеа)

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 10% за резервација и уплата до 15.12.2017

Вид на сместување

29.12-02.01.2018 (4 ПП)

30.12-02.01.2018 (3 ПП)

Двокреветна соба (2+0)

165

125

Едноспален апартман (2+2)

190

145

Двоспален апартман (4+2)

165

125

Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни 70 евра, деца (6-14 год.) 35 евра

Деца до 6 год. Бесплатно, прво дете од 6-14 год. на дополнително легло во едноспален апартман Бесплатно, второ дете од 6-14 год на дополнително легло во едноспален апартман 50% попуст, дете од 2-14 на редовно легло во двокреветна соба 50% попуст.

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 

Вид на сместување

29.12-02.01.2018 (4 ПП)

30.12-02.01.2018 (3 ПП)

Студио (2+1)

245

185

Едноспален апартман (2+2)

265

200

Доплата за новогодишна вечера (незадолжително): возрасни 80 евра, деца (5-12 год.) 40 евра

Дете до 5 год. на дополнително легло Бесплатно, дете од 5-12 год. на дополнително легло 17 евра на ден,дете од 6-12 год. на редовно легло 25% попуст.

Хотел ПЕРУН ПЛАТИНИУМ 4*

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 5% за резервација и уплата до 30.11.2017 

Вид на сместување

29.12-02.01.2018 (4 ПП)

30.12-02.01.2018 (3 ПП)

Двокреветна соба – економи (2+1)

285

215

Двокреветна соба – со балкон (2+1)

305

230

Доплата за новогодишна вечера: возрасни 75 евра, деца (5-12 год.) 40 евра

(резервации без новогодишна вечера – на барање)

Дете до 6 год. на дополнително легло во двокреветна соба Бесплатно, дете од 6-12 год на дополнително легло во двокреветна соба 50% попуст, дете од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба 25% попуст.

Во цената на аранжманот е вклучено

  • 3 или 4 ноќевањa на база полупансион (појадок и вечера) за едно лице
  • Користење на внатрешен базен и СПА центар
  • Транспорт до жичарница
  • Интернет

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Патничко – здравствено осигурување
  • Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • Организиран превоз Скопје-Банско-Скопје 40 евра