Хотел Мурите 4*

Опис на патувањето

Хотел МУРИТЕ 4*

 

Банско

 

Вид на сместување

3 ноќевања / All Inclusive

4 ноќевања / All Inclusive

АЗАЛИА - Двокреветна соба (2+0)

105

140

АЗАЛИА - Едноспален апартман (2+2)

115

150

АЗАЛИА - Двоспален апартман (4+2)

115

150

ОРХИДЕА - Двокреветна соба (2+0)

95

125

ОРХИДЕА - Едноспален апартман (2+2)

105

140

ОРХИДЕА - Двоспален апартман (4+2)

105

140

Задолжителна доплата за Велигденски ручек – 12 евра за возрасни, 6 евра за деца од 4-14 год.

Дете до 4 год. со 2 возрасни Бесплатно

Прво дете од 4-14 год. на дополнително легло Бесплатно

Второ дете од 4-14 год. на дополнително легло 50% попуст

Трет возрасен на дополнително легло 20% попуст

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 3 или 4 ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22.00 часот)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СKTM
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето

 

Организиран превоз

 • Скопје – Банско – Скопје
 • Поаѓање 06.04.2018 / Враќање 09.04.2018
 • Цена за повратен билет 35 евра по лице

Галерија

Препорачуваме

Крф

Ипсос

Шпанија

Италија, Франција

Дубаи

Градот на раскошот