Хотел Мурите 4*

Опис на патувањето

Хотел МУРИТЕ 4*

09. Март (Петок) СКОПЈЕ - БАНСКО

Состанок со групата и тргнување кон Банско во договорено време. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности: прошетка, релаксација во СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

10. Март (Сабота) БАНСКО

Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Вечера. Ноќевање

11. Март (Недела) БАНСКО - СКОПЈЕ

Појадок. Заминување од хотелот во 12:30 часот (локално време). Посета на Метро во Благоевград. Поаѓање за Македонија со попатни паузи и пристигнување во вечерните часови.

  

 

Вид на сместување

 

Се вклучено

Зграда АЗАЛИА

100

Зграда ОРХИДЕА

95

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
  • Сместување на база 2 Се вклучено (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални пијалоци од 10:00 до 22:00 час
  • Користење на СПА Центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес...)

 

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Патничко – здравствено осигурување

Напомени

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СKTM
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето

 

Галерија

Препорачуваме

Златна Прага и Бохемија

Карлови Вари, Кривоклат, Братислава

Будимпешта

Сент Андреа

Салзбург, Грац, Загреб

Светот на Кристалите

Истанбул

Приказна од Ориентот