Интерхотел Сандански 4*

Опис на патувањето

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

24-ти МАЈ 2018 

Вид на сместување

(мин.2 ноќевања)

Недела – Четврток

Петок - Сабота

Двокреветна соба – стандард (2+1)

60

76

Еднокреветна соба – стандард

48

60

Двокреветна соба – лукс (2+1)

69

86

Еднокреветна соба – лукс

54

66

Студио стандард (2+2)

100

124

Апартман Лукс (2+2)

112

140

Апартман Фемили (2+2)

152

192

Дополнителни услови :

Дете до 4 год.

Бесплатно

Дете од 4-12 год. на доп. легло

10

12

Дете од 4-12 год. на ред. легло

20

25

Дете од 4-12 год. на доп. легло во студио или апп

/

/

Дете од 12-16 год. на доп. легло

23

28

Возрасен на доп. легло во студио или апп

23

28

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 1 ноќевање со појадок за 2 лица
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери
 • Користење на отворен базен со минерална вода
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода (38⁰ С)
 • Паркинг, интернет, сеф на рецепција
 • Детски кат и професионален аниматор

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка тaкса 1 евро по лице на ден
 • Превоз Скопје-Сандански-Скопје 40 евра (24.04/27.04.2018)

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СKTM
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето