Апартмани Poseidon

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се дадени во денари и евра, плаќање исклучиво во денари
 • Вонсезонските цени се по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вкучен автобуски превоз
 • За користење на сопствен превоз, се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, од вонсезонските цени
 • Сезонските цени се за наем на цело студио/ апартман, 7 ноќевања
 • Термините во табелите се денови на започнување и завршување на аранжманот
 • Тргнување од Скопје во 03.00 часот, состанок на групата во 02.30 часот, за оние кои користат организиран автобуски превоз, истиот чини:
  • Возрасни 2.170мкд. (35 евра)
  • Деца до 12 години 1.550мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Максимум дозволено, сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ 

Лето 2015 Халкидики

Вила Посејдон Дионисиос

 

Дионисиос е мало туристичко место веднаш до Неа Модања, од источната страна на Касандра, на 65 км. од Солун и 166 км. од македонската граница. Типично летно грчко летувалиште, со прекрасна, песочна, 2,5 км. долга плажа. Исклучително мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото има малку хотели и апартмани, но е полно таверни, бутици, кафе барови.

Апартманите “Посејдон” се во центарот на Динисиос, на околу 70-80 м. од плажа. На приземјето е приемниот дел за гостите. Собите се широки и просторни, секоја со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

 

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лицe 1/2

Денари / Евра

Цена по лицe 3. и 4. лице

Денари / Евра

24.05 – 31.05

7

4.650 / 75

2.170 / 35

31.05 – 07.06

7

5.890 / 95

2.170 / 35

07.06 – 14.06

7

7.130 / 115

2.170 / 35

14.06 – 21.06

7

7.750 / 125

2.170 / 35

21.06 – 28.06

7

8.370 / 135

2.170 / 35

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена за наем 1/2

Денари / Евра

Цена за наем 1/3

Денари / Евра

Цена за наем 1/4

Денари / Евра

Цена за наем 1/5

Денари / Евра

28.06 – 05.07

7

13.640 / 220

17.360 / 280

 21.080 / 340

22.010 / 355

05.07 – 12.07

7

14.880 / 240

18.290 / 295

22.320 / 360

23.560 / 380

12.07 – 19.07

7

16.740 / 270

20.770 / 335

23.560 / 380

24.800 / 400

19.07 – 26.07

7

17.980 / 290

22.320 / 360

26.040 / 420

27.280 / 440

26.07 – 02.08

7

17.980 / 290

22.320 / 360

26.040 / 420

27.280 / 440

02.08 – 09.08

7

17.980 / 290

22.320 / 360

26.040 / 420

27.280 / 440

09.08 – 16.08

7

17.980 / 290

22.320 / 360

26.040 / 420

27.280 / 440

16.08 – 23.08

7

17.980 / 290

22.320 / 360

26.040 / 420

27.280 / 440

23.08 – 30.08

7

16.740 / 270

20.770 / 335

23.560 / 380

24.800 / 400

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лицe 1/2

Денари / Евра

Цена по лицe 3. и 4. лице

Денари / Евра

30.08 – 06.09

7

8.370 / 135

2.170 / 35

06.09 – 13.09

7

7.750 / 125

2.170 / 35

13.09 – 20.09

7

6.510 / 105

2.170 / 35

20.09 – 01.10

11

4.650 / 75

2.170 / 35