Вила Sakis

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се дадени во денари и евра, плаќање исклучиво во денари
 • Вонсезонските цени се по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вкучен автобуски превоз
 • За користење на сопствен превоз, се одбива по 620 денари (10 евра) од цената за првото и второто лице од вонсезонските цени
 • Сезонските цени се за наем на цело студио / апартман, 7 ноќевања
 • Термините во табелите се денови на започнување и завршување на аранжманот
 • Тргнување од Скопје во 03.00 часот, состанок на групата во 02.30 часот, за оние кои користат организиран автобуски превоз, истиот чини:
  • Возрасни 2.170 денари (35 евра)
  • Деца до 12 години 1.550 денари (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Максимум дозволено, сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио / апартман
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 • 7% попуст, за уплати до 27.04.2016 

Лето 2015 Халкидики

Вила Сакис – Торони

Торони е мало туристичко место сместено на јужниот дел од вториот крак Ситонија. Има една од најдолгите плажи долга 2.5 км чист златен песок, позната и како плажа сино-знаме. Торони се протега по должина на плажата, богат со изобилство на хотели, апартмани и соби. Многу ресторани има на сама плажа или на патот над плажата.

Вилата  “Сакис” е оддалечена од море 20-30 метри. Има приземје, прв и втор кат. Капацитетот е 5 соби од 30 во целиот објект. Структура:

 • Двокреветни студија на приземје, каде е сместена и комплетно опремена кујна, брачни кревети, тоалет, тераса, ТВ, интернет, клима.
 • Трокреветни студија на прв и втор кат, каде е сместена и комплетно опремена кујна, брачен и единечен кревет, тоалет, тераса, ТВ, интернет, клима.
 • Четворокреветен апартман со две одвоени спални соби, два тоалета и одвоена комплетно опремена кујна, тераса, ТВ, интернет, клима.
 • Забелешка: се наоѓа во мирен дел од крајот на гратчето.

 

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лицe 1/2

Денари / Евра

Цена по лицe 3. и 4. лице

Денари / Евра

22.05 – 29.05

7

4.650 / 75

2.170 / 35

29.05 – 05.06

7

5.890 / 95

2.170 / 35

05.06 – 12.06

7

7.130 / 115

2.170 / 35

12.06 – 19.06

7

7.750 / 125

2.170 / 35

19.06 – 26.06

7

8.370 / 135

2.170 / 35

 

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена за наем 1/2 

Денари / Евра

Цена за наем 1/2+1

Денари / Евра

Цена за наем 1/3

Денари / Евра

Цена за наем 1/4

Денари / Евра

26.06 – 03.07

7

17.050 / 275

17.980 / 290

20.770 / 335

22.010 / 355

03.07 – 10.07

7

18.290 / 295

20.150 / 325

22.010 / 355

23.250 / 375

10.07 – 17.07

7

20.150 / 325

21.390 / 345

23.250 / 375

26.350 / 425

17.07 – 24.07

7

22.010 / 355

23.250 / 375

24.490 / 395

28.210 / 455

24.07 – 31.08

7

22.010 / 355

23.250 / 375

24.490 / 395

28.210 / 455

31.08 – 07.08

7

22.010 / 355

23.250 / 375

24.490 / 395

28.210 / 455

07.08 – 14.08

7

22.010 / 355

23.250 / 375

24.490 / 395

28.210 / 455

14.08 – 21.08

7

22.010 / 355

23.250 / 375

24.490 / 395

28.210 / 455

21.08 – 28.08

7

20.150 / 325

21.390 / 345

23.250 / 375

26.350 / 425

 

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лицe 1/2

Денари / Евра

Цена по лицe 3. и 4. лице

Денари / Евра

28.08 – 04.09

7

10.230 / 165

2.170 / 35

04.09 – 11.09

7

 8.370 / 135

2.170 / 35

11.09 – 18.09

7

7.130 / 115

2.170 / 35

18.09 – 01.10

13

           5.270 / 85

2.170 / 35