Студија Angelos

Напомени и услови:

  • Цените во табелите се дадени во денари и евра, по лице за пакет аранжман од 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз
  • Плаќањето е исклучиво во денари
  • За аранжман со сопствен превоз се одбива 1.550мкд.(25 евра ) за возрасни и 930мкд.(15 евра ) за деца до 12 години.
  • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 18.00 часот, состанок на групата во 17.30 часот, аранжманот започнува следниот ден
  • Автобуски превоз без аранжман по лице
  • Возрасни 4.960 мкд. (80 евра)
  • Деца до 12 години 3.410 мкд. (55 евра)
  • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата
  • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од  Килини до Закинтос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ 

Лето 2016 Халкидики

ЗАКИНТОС

7% попуст, за уплати до 27.04.2016 

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 8 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се стигнува со траект од пристаништето Килини. Пристигнување во главниот град  Занте, прекрасно место, кое со тесните и мали улички, полштадот, потсетува на Италија. Заштитник на градот (островот) е Св. Дионисиос. Над градот се наоѓа Bochali, од каде има прекрасна глетка на целиот остров.

Студијата “Angelos 2 ” се лоцирани на само 20-30 метри од плажа во Лаганас, а куќата “Lefka” на 70-80 метри. Стандардни студија. Ги препорачуваме на оние што сакаат подинамичен летен одмор. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.

 

Куќи “Porto Davia” - Аргаси, “Angelos” и “Lefka” - Лаганас

Термин

Ноќевања

Цена по лице – Porto Davia поглед позади

Цена по лице – Porto Davia поглед море

Цена по лице

Angelos/Lefka

 

Цена за 3 лице

01.06

11

 7.380 / 119

7.380 / 119

7.380 / 119

4.960 / 80

12.06

9

 8.620 / 139

8.620 / 139

8.620 / 139

5.580 / 90

21.06

9

10.480 / 169

11.720 / 189

11.720 / 189

6.200 / 100

30.06

9

12.340 / 199

12.960 / 209

12.960 / 209

6.200 / 100

09.07

9

14.820 / 239

16.680 / 269

16.680 / 269

6.200 / 100

18.07

9

17.300 / 279

18.540 / 299

18.540 / 299

6.820 / 110

27.07

9

17.300 / 279

18.540 / 299

18.540 / 299

6.820 / 110

05.08

9

17.300 / 279

18.540 / 299

18.540 / 299

6.820 / 110

14.08

9

17.300 / 279

18.540 / 299

18.540 / 299

6.820 / 110

23.08

9

13.580 / 219

14.820 / 239

14.820 / 239

6.200 / 100

01.09

9

 9.860 / 159

11.100 / 179

11.100 / 179

6.200 / 100

10.09

9

 8.000 / 129

8.000 / 129

8.000 / 129

5.580 / 90

19.09

12

7.380 / 119

7.380 / 119

7.380 / 119

4.960 / 80