Albatros Aqua Park 4*

Опис на патувањето

Овој хотел се наоѓа во непосредна близина на Хургада, и 10-минути возење од Хургада Меѓународниот аеродром. Поседува голем базен со водени тобогани и базени за пливање. Гостите можат да уживаат во слободен пристап до Аква парк, како и бесплатен пристап за деца. 
Собите во Aqua Park Resort Albatros се пространи и вклучуваат модерен мебел, опремени се со ТВ и минибар. Некои соби имаат балкони со поглед на градина или базени.

Albatros Aqua Park Resort има елегантен ресторан кој служи регионална и интернационална кујна. Исто така постои и бар кој нуди коктели и освежителни пијалоци.
Гостите можат да играат одбојка на плажа или да играат билијард.


Услуга: All Inclusive

ALBATROS AQUA PARK 4* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цена по лице во двокреветна соба

405

405

405

405

405

405

405

456

456

456

456

439

405

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

305

305

305

305

305

305

305

255

255

255

255

322

305

Еднокреветна соба

507

507

507

507

507

507

507

584

584

584

584

559

507

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

356

356

356

356

356

356

356

395

395

395

395

382

356

Трет возрасен

395

395

395

395

395

395

395

446

446

446

446

429

395

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD POOL VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

431

431

431

431

431

431

431

482

482

482

482

465

431

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

318

318

318

318

318

318

318

343

343

343

343

335

318

Еднокреветна соба

543

543

543

543

543

543

543

620

620

620

620

538

543

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

374

374

374

374

374

374

374

413

413

413

413

372

374

Трет возрасен

420

420

420

420

420

420

420

472

472

472

472

455

420

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

507

507

507

507

507

507

507

584

584

584

584

559

507

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 14 год.

318

318

318

318

318

318

318

199

199

199

199

199

318

Трет возрасен

497

497

497

497

497

497

497

574

574

574

574

549

497

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ