Albatros Beach Resort 4*

Опис на патувањето

Хотелот Beach Albatros Hurghada е луксузен хотел кој им овозможува на гостите да одморат од секојдневието, да уживаат и да се релаксираат во волшебствата на Црвеното море и топлото време. Хотелот со 4* кој наликува на аквариум се наоѓа на сама плажа и е опкружен со градини полни со зеленило, прекрасни базени, кристално сино море и поглед кој воодушевува и смирува. Оддалечен е само 15 минути возење од аеродромот во Хургада и 20 минути од центарот на градот. Хотелот им овозможува на гостите да уживаат во водените спортови и совршен е за сурфање. Неговата долга плажа е идеална за долги вечерни и утрински прошетки.
Услуга: All Inclusive

ALBATROS BEACH RESORT 4 * - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

533

533

533

533

533

533

533

576

584

584

584

576

533

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

369

369

369

369

369

369

369

390

395

395

395

390

369

Еднокреветна соба

697

697

697

697

697

697

697

761

774

774

774

761

697

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

451

451

451

451

451

451

451

483

490

490

490

483

451

Трет возрасен

523

523

523

523

523

523

523

566

574

574

574

566

523

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD POOL VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

533

559

559

559

559

559

559

601

610

610

610

601

533

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

369

382

382

382

382

382

382

403

407

407

407

403

369

Еднокреветна соба

697

738

738

738

738

738

738

802

815

815

815

802

697

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

451

472

472

472

472

472

472

504

510

510

510

504

451

Трет возрасен

523

549

549

549

549

549

549

592

599

599

599

592

523

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

584

584

584

584

584

584

584

627

636

636

636

627

584

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

395

395

395

395

395

395

395

416

420

420

420

416

395

Еднокреветна соба

774

774

774

774

774

774

774

838

851

851

851

838

774

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

490

490

490

490

490

490

490

522

528

528

528

522

490

Трет возрасен

574

574

574

574

574

574

574

617

625

625

625

617

574

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY DBL ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

697

697

697

697

697

697

697

761

774

774

774

761

697

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Трет возрасен

687

687

687

687

687

687

687

751

764

764

764

751

687

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ