Albatros Citadel Sahl Hasheesh 5*

Опис на патувањето

Хотел изграден е од природни корални карпи со широката приватна плажа долга 1,6 км кој се наоѓа во Sahl Hasheesh, оддалечен 25 км од аеродромот во Хургада. Albatros Citadel Resort располага со all inclusive услуга, шест ресторани, рибен a la cart resrotan, бар на базен и два на плажа, лоби бар, caffe Mozart, слаткарница, дискотека, неколку базени на повеќе нивоа со дел за деца, две лагуни, билијард, аеробик, фитнес, сауна, џакузи, одбојка на плажа, пинг-понг, терени за тенис, разни анимации и интернационален анимирачки тим кој секојдневно организира активности. Од содржини за деца, хотелот има базен за деца, мени во главниот ресторан, baby sitting и анимација за деца. 
Сите соби се пространи и луксузно уредени и имаат воодушевувачки панорамски поглед на Црвено море.
Услуга: All Inclusive

ALBATROS CITADEL SAHL HASHEESH 5 * - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

584

584

584

584

584

584

584

619

636

636

636

627

584

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Еднокреветна соба

774

774

774

774

774

774

774

825

851

851

851

838

774

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

490

490

490

490

490

490

490

515

529

529

529

522

490

Трет возрасен

574

574

574

574

574

574

574

608

625

625

625

617

574

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

DELUXE SEA VIEW   ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

687

687

687

687

687

687

687

721

738

738

738

730

687

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

446

446

446

446

446

446

446

463

472

472

472

467

446

Еднокреветна соба

929

929

929

929

929

929

929

979

1.005

1.005

1.005

992

929

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

566

566

566

566

566

566

566

592

605

605

605

599

566

Трет возрасен

677

677

677

677

677

677

677

711

730

730

730

719

677

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ