Albatros Palace 5*

Опис на патувањето

Хотелот Albatros Palace Resort се наоѓа на 15 минути возење од Аеродромот во Хургада и 20 минути од центарот на градот. Едноставноста на овој хотелски комплекс со 5* може да се почувствува во фантастичната архитектура, удобноста на сместувањето, луксузно уредените соби со тераса, рестораните, огромниот отворен базен и детски базен со тобогани, spa centar во кој може да се опуштите со релаксирачки масажи, широкиот спекрат на активности и атракција и одличната локација. Во ресторанот  L’Asiatique може да уживате во специјалитетите на кинеската, јапонската, индијската храна, медитеранската кујна е достапна во ресторанот Mediterranean, додека пак специјалитетите на германската кујна се служи во ресторанот Zum Kaiser. Аlbatros Palace Resort 5* им гарантира удобност на своите гости во секој поглед, затоа што во овој хотел постојат повеќе можности за забава и авантури.
Услуга: All Inclusive

ALBATROS PALACE 5 * - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

549

549

549

549

549

549

549

583

600

600

600

591

549

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

377

377

377

377

377

377

377

394

402

402

402

398

377

Еднокреветна соба

723

723

723

723

723

723

723

774

799

799

799

787

723

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

464

464

464

464

464

464

464

490

502

502

502

496

464

Трет возрасен

538

538

538

538

538

538

538

572

590

590

590

581

538

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD POOL VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

574

574

574

574

574

574

574

608

625

625

625

617

574

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

390

390

390

390

390

390

390

407

415

415

415

411

390

Еднокреветна соба

759

759

759

759

759

759

759

810

836

836

836

823

759

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

482

482

482

482

482

482

482

508

520

520

520

514

482

Трет возрасен

564

564

564

564

564

564

564

599

615

615

615

607

564

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

599

599

599

599

599

599

599

634

651

651

651

643

599

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

402

402

402

402

402

402

402

420

430

430

430

424

402

Еднокреветна соба

799

799

799

799

799

799

799

851

876

876

876

864

799

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

502

502

502

502

502

502

502

530

540

540

540

534

502

Трет возрасен

590

590

590

590

590

590

590

624

640

640

640

632

590

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ