Albatros White Beach Resort 5*

Опис на патувањето

ALBATROS WHITE BEACH Хотелот со 5*, се наоѓа во шопинг областа на Хургада и се простира на  преубава, бела песочна плажа.
Лоциран е на 5км од Нова Марина, а одалечен е 9км од центарот на градот. 
Albatros White Beach Hotel ви посакува добредојде во своите пространи и луксузни соби опремени со сеф, минибар, клима уред, телевизор со сателитски канали и интернет. Многу соби се со фантастичен поглед кон морето. За поголема удобност бањите се опремени со туш, фен и када.
Хотелот располага со (a la carte) ресторан во кој се служат азиски јадења, а удобниот бар нуди избор на коктели, вина и пива и најразлични алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Покрај големиот број на содржини за рекреација и забава, овој хотел поседува и СПА центар со простории за најразлични третмани, со сауна, парна бања.
Услуга: All Inclusive

ALBATROS WHITE BEACH RESORT     5 * - Hurgada

All Inclusive

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

599

599

599

599

599

599

599

634

651

651

651

643

599

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Еднокреветна соба

799

799

799

799

799

799

799

752

877

877

877

864

799

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

502

502

502

502

502

502

502

479

541

541

541

534

502

Трет возрасен

589

589

589

589

589

589

589

624

641

641

641

632

589

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STD SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

651

651

651

651

651

651

651

685

702

702

702

694

651

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Еднокреветна соба

877

877

877

877

877

877

877

816

953

953

953

941

877

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

541

541

541

541

541

541

541

510

579

579

579

573

541

Трет возрасен

641

641

641

641

641

641

641

675

692

692

692

683

641

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

JUNIOR SUITE

Цена по лице во двокреветна соба

799

799

799

799

799

799

799

894

877

877

877

864

799

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Трет возрасен

789

789

789

789

789

789

789

841

866

866

866

854

789

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ