Amwaj Blue Beach 5*

Опис на патувањето

Хотелскиот комплекс е сместен во областа Soma Bay, на околку 5 км од Safage и на околу 50 км од Hurgada. Хотелскиот комплекс се состои од 2 згради на 4 спрата, кој поседува: два базена со дел за деца со два мали тобогани, четири ресторани, четири барови,  терени за разни типови на спортови, билијард, теретана, спа центар. Плажата е песочна и поголемиот дел од морето е плитко, но има мост преку кој се доаѓа до морето за пливање.
Услуга: All Inclusive

AMWAJ BLUE BEACH 5 * -Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

366

366

366

366

381

381

381

381

407

407

407

392

366

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

286

286

286

286

293

293

293

293

306

306

306

299

286

Еднокреветна соба

453

453

453

453

473

473

473

473

510

510

510

490

453

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

329

329

329

329

339

339

339

339

358

358

358

348

329

Трет возрасен

360

360

360

360

372

372

372

372

398

398

398

386

360

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

395

395

395

395

407

407

407

407

433

433

433

421

395

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

300

300

300

300

306

306

306

306

319

319

319

313

300

Еднокреветна соба

493

493

493

493

510

510

510

510

548

548

548

530

493

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

375

375

375

375

370

370

370

370

376

376

376

368

375

Трет возрасен

383

383

383

383

398

398

398

398

424

424

424

409

383

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Прво дете од 7 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

DELUXE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

412

412

412

412

427

427

427

427

453

453

453

438

412

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

309

309

309

309

316

316

316

316

329

329

329

322

309

Еднокреветна соба

522

522

522

522

539

539

539

539

579

579

579

548

522

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

363

363

363

363

372

372

372

372

392

392

392

376

363

Трет возрасен

407

407

407

407

418

418

418

418

444

444

444

433

407

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

FAMILY DBL ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

400

400

400

400

412

412

412

412

438

438

438

427

400

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

303

303

303

303

309

309

309

309

322

322

322

316

303

Трет возрасен

389

389

389

389

401

401

401

401

427

427

427

415

389

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ