Апартмани Конаци 4*

Опис на патувањето

К О П А О Н И К   ЗИМА 2018/19

Апартмани Конаци

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 м. надморска висина а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 метри.

 

АПАРТМАНИ КОНАЦИ

Акции

 

СКИ

ОПЕНИНГ

 

 

 

 

ДЕКЕМВРИ/МАРТ ПАКЕТИ

 

 

 

7=6

 

-25%

 

 

 

7=6

 

7=5

НАЕМ

Максимум

Возрасни

06.12.

09.12

09.12

12.12

12.12

17.12

17.12-30.12

17.03-07.04

30.12

06.01

06.01

20.01

20.01

03.02

03.02

17.02

17.02

10.03

10.03

17.03

Минимум ноќевања

 

3

3

5

3

4

5

6

7

7

7

7

7

7

7

0+1 STD

2

198

169

330

169

209

239

259

269

735

486

425

659

462

385

1+1 STD

3

228

199

380

179

229

259

289

299

819

540

473

729

516

430

2+1 STD

4

249

209

415

199

249

289

319

339

899

600

525

799

570

475

JELAC 2+1 STD

4

273

229

455

219

279

319

349

379

995

660

578

885

630

525

3+1 APP

5

342

289

570

266

333

387

427

454

1183

780

683

1045

741

618

2+2 APP

6

372

309

620

292

366

424

468

498

1365

900

788

1195

855

713

ЦЕНИ ЗА УСЛУГА НАЕМ НА ДЕН

0+1 STD

2

70

57

66

57

105

81

94

77

1+1 STD

3

80

65

76

65

117

90

104

86

2+1 STD

4

85

70

83

70

130

100

115

95

JELAC 2+1 STD

4

95

77

91

77

143

110

127

105

3+1 APP

5

119

95

114

95

169

130

150

124

2+2 APP

6

125

103

124

103

195

150

173

143

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Наем на студио/ апартман
 • Користење на ски терените околу Конаците
 • Wi-Fi

Во цената на аранжманот не е вклучено

(уплата во Агенција)

 • Туристичка такса (возрасните плаќаат 1 евро по лице на ден, деца од 7 до 15 години 0,5 евра по лице на ден)
 • Патничко осигурување

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Опис на студиа/апартмани:

 • Студио 0+1 (1-2 лица) – купатило (туш), една просторија со софа на развлекување за 2 лица или француски кревет
 • Студио 1+1 (2-3 лица) - купатило (туш), една просторија со единечен кревет и софа на развлекување за 2 лица
 • Студио 2+1 (3-4 лица) – купатило (туш), една просторија со 2 одвоени кревети и софа на развлекување за 2 лица
 • Апартман 3+1 (4-5 лица) - купатило (туш), дневна соба со софа на развлекување за 2 лица, спална соба со француски кревет, спална соба со 1 единечен кревет
 • Апартман 2+2 (4-6 лица) - купатило (туш), дневна соба со софа на развлекување за 2 лица, спална соба со француски кревет, спална соба со 2 единечни кревети
 • Студио ЈЕЛАЧ 2+1 (3-4 лица) купатило (туш), една мала просторија со француски кревет и софа на развлекување за 1-2 лица