Хотел Sarti Beach

Опис на патувањето

Лето 2019 Халкидики

Хотел Sarti Beach

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.

Хотел „Сарти Бич“ се наоѓа во новиот дел на Сарти, во прв ред на плажа. Студијата и апартманите во склоп на хотелот содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), интернет (се доплаќа во објектот), тераса со директен поглед кон море. Има базен и сопствен паркинг. Сите соби се опремени со постар мебел.

 

Термин

Ноќевања

1/3 студио

1/4 апартман

1/4 дуплекс

26.05 – 02.06

7*

215*

250*

260*

02.06 – 12.06

10*

365*

400*

415*

12.06 – 21.06

9*

425*

460*

480*

21.06 – 30.06

9*

480*

515*

535*

30.06 – 09.07

9

515

565

640

09.07 – 18.07

9

575

625

680

18.07 – 27.07

9

605

655

740

27.07 – 05.08

9

605

655

740

05.08 – 14.08

9

605

655

740

14.08 – 23.08

9

605

655

740

23.08 – 01.09

9

565

555

670

01.09 – 11.09

10

515*

555*

575*

11.09 – 21.09

10

425*

460*

475*

21.09 – 01.10

10

285*

320*

335*

Напомени

 • Цените во табелите за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари.
 • За сигурна резервација се подразбира уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио или апартман.
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за туристичка такса во Р. Грција, 1,50 евра по соба на ден (се доплаќа во објектот)
 • Доплата за клима
 • Доплата за патничко осигурување
 • Доплата за интернет
 • ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:
 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ