Aqua Vista Hotel 4*

Опис на патувањето

Овој модерен хотелски комплекс го нуди најдоброто од египетскиот шарм и топлината на сонцето. Без разлика дали планирате романтично патување, активен одмор или семејно патување, тука можете да најдете нешто за секого.
Сместен меѓу убави градини и опкружен со 3 кристални базени украсени со палми. Овој хотел има се што ви треба за релаксација и целосно подмладување со помош на разните хотелски специјални понуди, како што се  третманите кои се мешавина на антички и современи методи. Се наоѓа на 8км одалеченост од аеродромот и 21км од стариот центар на Хургада.
Услуга: All Inclusive

AQUA VISTA HOTEL 4* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

415

415

415

415

415

415

415

449

466

466

466

458

415

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

310

310

310

310

310

310

310

327

336

336

336

331

310

Еднокреветна соба

523

523

523

523

523

523

523

574

599

599

599

587

523

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

364

364

364

364

364

364

364

390

402

402

402

396

364

Трет возрасен

405

405

405

405

405

405

405

439

456

456

456

448

405

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

STANDARD POOL VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

440

440

440

440

440

440

440

475

492

492

492

484

440

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

323

323

323

323

323

323

323

340

349

349

349

344

323

Еднокреветна соба

559

559

559

559

559

559

559

610

636

636

636

623

559

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

382

382

382

382

382

382

382

407

420

420

420

414

382

Трет возрасен

430

430

430

430

430

430

430

465

482

482

482

473

430

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

523

523

523

523

523

523

523

574

599

599

599

587

523

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Трет возрасен

513

513

513

513

513

513

513

564

589

589

589

577

513

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ