Банско

Опис на патувањето

БАНСКО 24-ти МАЈ 2018

Цени валидни за период на престој: 24.05-27.05.2018 (минимун 2 ноќевања)

Хотел МУРИТЕ 4*

Вид на сместување ↓

ALL INCLUSIVE

АЗАЛИА - Двокреветна соба (2+0)

28

АЗАЛИА - Едноспален апартман (2+2)

31

АЗАЛИА - Двоспален апартман (4+2)   31

 

ОРХИДЕА - Двокреветна соба (2+0)

27

ОРХИДЕА - Едноспален апартман (2+2)

30

ОРХИДЕА - Двоспален апартман (4+2)

28

• Дете до 4 год. со 2 возрасни Бесплатно

 

• Прво дете од 4-14 год. на дополнително легло Бесплатно

 

• Второ дете од 4-14 год. на дополнително легло 50% попуст

 

• Трет возрасен на дополнително легло 20% попуст

 

• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22:00 часот)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување

ALL INCLUSIVE

Двокреветна соба (2+0)

29

Студио (2+2)

31

Едноспален апартман (2+2)

39

Двоспален апартман (4+2)

31

Деца до 6   год.

Бесплатно

Прво дете од 6-14 год. на дополнително легло

Бесплатно

Второ дете од 6-14 год. на дополнително легло

50% попуст

Возрасен на дополнително легло

20% попуст

• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице и вклучуваат:

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23:00 часот
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат
 • Интернет, паркинг

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување

Полупансион

All Inclusive Light

Студио (2+0)

22

25

Едноспален апартман (2+2)

23

2

• Прво дете до 13 год. на дополнително легло Бесплатно

• Второ дете од 4-13 год. на дополнително легло 50% попуст

• Трет возрасен на дополнително легло 30% попуст

Цените се во евра по лице и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера, пијалоци за време на оброците
  ALL INCLUSIVE light- појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците  
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

 

Хотел ГРАМИ 3*

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

All Inclusive

Двокреветна соба (2+2)

12

18

24

Апартман (4+0)

12

18

24

• Дете до 2 год.

Бесплатно

• Прво дете од 2-6 год. на доп. легло

Бесплатно

• Второ дете од 2-6 год. на доп. легло

6

10

13

• Деца од 6-13 год. на доп. легло

6

10

13

• Возрасен на доп. легло

8

14

20

• За сместување во апартман се наплаќаат 4 редовни суми

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Ноќевање на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК | ПОЛУПАНСИОН – појадок, вечера | СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22:00 часот
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден
 • Организиран превоз Скопје-Банско-Скопје 35 евра (24.05 - 27.05.2018)

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари