Банско

Опис на патувањето

БАНСКО

НОВА ГОДИНА 

Хотел МУРИТЕ 4* (зграда Орхидеа)

10% попуст за резервација и целосна уплата до 15.12.2018

Тип на сместување

3 ноќевања / ПП

4 ноќевања / ПП

Двокреветна соба (2+0)

129

172

Едноспален апартман (2+2)

150

200

Двоспален апартман (4+2)

129

172


Дополнителни услови:

 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни 70 евра / дете (6 - 14 год.) 35 евра
 • Деца до 6 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6 - 14 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 • Второ дете од 6 - 14 год. на дополнително легло во едноспален апартман 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

 

10% попуст за резервација и целосна уплата до 30.11.2018

Тип на сместување

3 ноќевања / 2 ПП + 1 НП

4 ноќевања / 3 ПП + 1 НП

Студио (2+1)

174

232

Едноспален апартман (2+2)

204

276


Дополнителни услови:

 • Доплата за новогодишна вечера (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • Дете до 5 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Дете од 5 - 12 год. на дополнително легло – 17 евра на ден
 • Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 

Во цената на аранжманот е вклучено

Мурите

 • 3 или 4 ноќевања на база појадок и вечера, по лице
 • Користење на СПА Центар: внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
 • Паркинг, интернет

Перун Лоџ

 • 3 или 4 ноќевања, по лице:
  • 2 или 3 ноќевања на база појадок и вечера
  • На 31.12.2018 услугата е на база ноќевање со појадок
 • Користење на СПА Центар: внатрешен базен, сауна, парна бања
 • Интернет
 • Ски гардеробер

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден
 • Патничко осигурување

Перун Лоџ

 • Паркинг / доплата 9 евра на ден на рецепција

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје

 • 40 евра / повратен билет
 • 29.12.2018 - 02.01.2019 (4 ноќевања)
 • 30.12.2018 - 02.01.2019 (3 ноќевања)