Bella Vista Hotel & Resort 4*

Опис на патувањето

Bella Vista Resort се наоѓа во центарот на градот Хургада на величественото крајбрежје на Црвено море. Ова единствено одморалиште нуди панорамски поглед на Црвено Море, приватна песочна плажа за најубаво нуркање во светот во легендарните води на Црвеното море.
Хотелот  е близу до продавници и локални ресторани и се наоѓа во делот на Сакала.

Bella Vista нуди соби за хендикепирани лица, семејни соби и апартмани кои имаат приватни балкони со поглед на Црвеното Море или градини. Сите соби се климатизирани и имаат телевизор со рамен екран и сателитски канали како и мини бар.

За џет-ски, нуркање и нуркањето, Bella Vista хотелот  располага со центар за водни спортови и одбојка на  плажа. Wellness на хотелот вклучува сауна, парна бања и фитнес.

Трите ресторани на Бела Виста служат кинески, италијански и интернационална кујна. Музика во живо може да се ужива во некои од 6 барови. Алкохолни и безалкохолни пијалаци се служат во лоби, барот и диско.


Услуга: All Inclusive

BELLA VISTA HOTEL & RESORT 4* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

361

361

361

361

361

367

367

367

367

367

384

384

384

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

283

283

283

283

283

286

286

286

286

286

294

294

294

По лице во еднокреветна соба

441

441

441

441

441

451

451

451

451

451

476

476

476

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

323

323

323

323

323

328

328

328

328

328

340

340

340

По лице во трокреветна соба

350

350

350

350

350

356

356

356

356

356

375

375

375

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY 1 LARGE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

374

374

374

374

374

381

381

381

381

381

399

399

399

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

290

290

290

290

290

293

293

293

293

293

287

287

287

Трет возрасен

364

364

364

364

364

371

371

371

371

371

390

390

390

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

 

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ