Гранд Хотел 4*

Опис на патувањето

GRAND HOTEL 4* - BANSKO

Локација: 150м. од центарот на Банско и 1.5 км. од Гондола Лифтот.

Луксузниот хотел Гранд Хотел Банско се наоѓа на влезот во Банско, само 15 минути пешачење од ски-лифтот. Хотелот е изграден и декориран во модерен стил, во согласност со највисоките стандарди и трендови во дизајнот за да ги задоволи барањата и на најпребирливите гости. Располага со 65 двокреветни соби, 43 двокреветни luxury соби, 19 студиа, 38 едноспални апартмани и 14 двоспални апартмани. Содржина на хотелот: ресторан, лоби бар, сеф (бесплатно), собна успуга, СПА центар, салон за убавина, конференциска сала, продавница.

 

Термини

Double Standard

Double Deluxe

Apartment 1 bedroom

Apartment 2 Bedroom

 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)

 Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)

02.01-05.01.2020

3 HB

180 €

195 €

218 €

193 €

05.01-12.01.2020

7 HB

продадено

290 €

335 €

278 €

12.01-19.01.2020

7 HB

240 €

270 €

315 €

270 €

19.01-26.01.2020

7 HB

245 €

275 €

320 €

272 €

26.01-02.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

02.02-09.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

09.02-16.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

16.02-23.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

23.02-01.03.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

01.03-08.03.2020

7 HB

218 €

248 €

293 €

246 €

минимум сместување

2 возрасни

2 возрасни

2 возрасни

4 возрасни

максимум сместување

2 возрасни

2 воз. + 1 дете (0- 6)

2 воз. + 2 деца (0-12) или 3 воз. + 1 дете (0-6)

4 воз. + 1 дете (0-12)

 

Пакет 3 ноќи /  по лице / полупансион

Термин

Dbl std

Dbl lux

App 1 bed

02.01-05.01

180 €

195 €

218 €

05.01-08.01

138 €

154 €

177 €

12.01-15.01

123 €

138 €

161 €

Пакет 4 ноќи /  по лице / полупансион

Термин

Dbl std

Dbl lux

App 1 bed

02.01-06.01

продадено

246 €

277 €

05.01-09.01

продадено

205 €

236 €

12.01-16.01

164 €

184 €

215 €

Пакет 5 ноќи /  по лице / полупансион

Термин

Dbl std

Dbl lux

App 1 bed

02.01-07.01

продадено

297 €

336 €

05.01-10.01

продадено

251 €

289 €

12.01-17.01

205 €

231 €

269 €

Пакет 7 ноќи /  по лице / полупансион

Термин

Dbl std

Dbl lux

App 1 bed

02.01-09.01

продадено

400 €

454 €

05.01-12.01

продадено

290 €

335 €

12.01-19.01

240 €

270 €

315 €

 

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8

4=5 валидно за сезона 8

 

Сезона

Период

Double standard room(по лице)

Double deluxe room (по лице)

Single room

One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)

Two-bedroom apartment (цена за 4 лица)

Executive  room (по лице)

Минимум престој

Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера

1

01.12.2019 -20.12.2019

28.2 €

33.3 €

44.8 €

81.9 €

135.7 €

46.1 €

3 ноќи

2

21.12.2019 -27.12.2019

43.5 €

48.6 €

/

113.9 €

197.1 €

61.4 €

3 ноќи

3

28.12.2019-03.01.2020

/

/

/

/

299.5 €

87.0 €

4 ноќи

4

04.01.2020 - 08.01.2020

46.1 €

51.2 €

74.2 €

117.8 €

192.0 €

64.0 €

3 ноќи

5

09.01.2020-24.01.2020

41.0 €

46.1 €

65.3 €

107.5 €

184.3 €

58.9 €

3 ноќи

6

25.01.2020-28.02.2020

46.1 €

51.2 €

74.2 €

117.8 €

192.0 €

64.0 €

3 ноќи

7

29.02.2020-13.03.2020

37.1 €

42.2 €

58.9 €

99.8 €

167.7 €

53.8 €

3 ноќи

8

14.03.2020-31.03.2020

28.2 €

33.3 €

44.8 €

81.9 €

135.7 €

46.1 €

3 ноќи

 

Минимум сместување

2 возрасни

2 возрасни

1 возрасен

2 возрасни

4 возрасни

2 возрасни

 

 

Максимум сместување

2 возрасни

2 возрасни + 1 дете (0-6)

1 возрасен + 1 инфант

3 воз. + 1 дете (0-12)

4 возрасни + 1 дете(0-11.99)

2 возрасни

 

 

 

 

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

Дете од 0 - 1.99 години

бесплатно - спие во кревет за родители (нема baby cot)

Дете од 0-5.99 години

-100%

Дете од 6-11.99 години

-50%

Трет Возрасен / Пети возрасен

-30%

                                                                                                                             

Во цената на аранжманот е вклучено

ноќевање со појадок и вечера на шведска маса

користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба

користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар

користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Во цената на аранжманот не е вклучено

Туристичка такса од 1 еур по лице на ден

Патничко осигурување

 

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Напомени

  • Цените се изразени во евра за уплата  во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд