Гранд Хотел и Спа 4*

Опис на патувањето

КОПАОНИК  ЗИМА 2018/19

www.mkresort.com

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 м. надморска висина а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 метри.

15% попуст за резервации направени до 31 Октомври

 

Grand Hotel & Spa 4*

Ценовникот важи за термин 06.12.2018 - 07.04.2019

Цените се изразени во евра по лице на ден / Помал број на ноќевања од наведените исклучиво на барање

(3 и 4то лице на помошен кревет во супериор и супериор плус имаат 20% попуст)

ПЕРИОД

Смена

Минимум ноќевања

Услуга

1/2 Студио

1/3 Студио

1/3, 1/4, 1/5 Фамилијарна

1/2, 1/3, 1/4 Супериор

1/2, 1/3, 1/4 Супериор плус

1/1

Студио

06.12 - 09.12.

Чет/Нед

3

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА SKI   OPENING

09.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

ПП

91

96

100

109

133

17.12 - 30.12.

 

3

ПП

89

93

97

105

125

30.12 - 03.01.

Нед/Чет

4

ПП

199

239

219

239

318

30.12 - 06.01.

Нед/Нед

7

ПП

139

167

153

167

222

06.01 - 13.01

Нед/Нед

7

ПП

89

93

98

107

129

13.01 - 20.01.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

20.01 - 27.01.

Нед/Нед

7

ПП

89

93

98

107

129

27.01 - 03.02.

Нед/Нед

7

ПП

89

98

98

107

129

03.02 - 10.02.

Нед/Нед

7

ПП

119

143

131

143

190

10.02 - 17.02.

Нед/Нед

7

ПП

119

143

131

143

190

17.02 - 24.02.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

24.02 - 03.03.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

03.03 - 10.03.

Нед/Нед

7

ПП

109

114

120

131

158

10.03 - 17.03.

Нед/Нед

7

ПП

96

101

106

115

139

17.03 - 24.03.

Нед/Нед

4

ПП

81

85

89

97

117

24.03 - 31.03.

Нед/Нед

4

ПП

68

71

75

82

99

31.03 - 07.04.

Нед/Нед

4

ПП

68

71

75

82

99

 

Grand Hotel & Spa 4*

Ценовникот важи за термин 06.12.2018 - 07.04.2019

 

Цените се изразени во евра по апартман на ден

(Минимум 5 ноќевања во период од 30.12.2018/06.01.2019, 27.01.2019/17.02.2019, во останатите периоди минимум 3 ноќевања)

 

ПЕРИОД

Тип на апартман

 

Сјуит

Сјуит

Луксузен Апартман

Апартман

Луксузен Апартман

Претседателски Апарман

Број на Апарман

218, 331, 328

111,113,327,

440,451,452,

540,625,616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга

Број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

06.12-30.12.

ПП

256

385

513

642

733

1210

30.12-06.01.

ПП

434

652

869

1085

1302

1697

06.01-27.01.

ПП

286

429

572

715

780

1210

27.01-17.02.

ПП

381

571

760

950

1037

1450

17.02-07.04.

ПП

259

388

517

647

705

1210

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Сместување со услуга ПП (појадок и вечера-шветска маса)
 • Специјална Божиќна вечера (25.12.2018, 07.01.2019)
 • Неограничено користење: Spa & Wellness на 1.800м2: затворен базен со димензии 18x9м, соблекувална (плакар, боди мантил, влечки, пешкир),
 • релакс зона, сауна свет: финска сауна, руска бања, тропски дожд, амам, базен и џакузи со топла вода на отворено, користење на фитенес центар
 • Wi Fi
 • Kористење на ски стаза

 

Цената на аранжманот за сместување во апартман вклучува додатни услиуги:

 • Влегување во апартманите без чекање на рецепцијата . Сет за добредојде: Овошје, вода, вино, коктел...
 • Служење на кафе и сок од цедено овошје во апартманните секое утро заедно со достава на дневни весници...
 • Можност за сервиран доручек во соба, можност за масажи во соба...

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Такса 1 евро по лице за возрасни 0,50 еврa по лице на ден за деца од 7 до 15 год; деца до 7 години не плаќаат такса

Напомени

 

Услови за Grand Hotel & Spa****

 • Дете до 2 години во придружба на две возрасни лица ако користи заеднички кевет БЕСПЛАТНО во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете од 2 до 7 години во придружба на двајца возрасни ако користи заеднички кревет добива 50% попуст во 1/2 соба, 1/2 супериор соба и 1/2 супериор плус соба
 • Дете од 2 до 12 години ако користи посебен кревет 30% попуст (со минимум 1 возрасно лице во соба)
 • Две деца од 2 до 12 години во придружба на двајца возрасни -секое дете има попуст 50% во 1/3 соба или 1/3 фамилијарна соба и 1/3 супериор соба
 • Две деца од 2 до12 години во придружба на двајца возрасни- секое дете има попуст 30% во 1/4 фамилијарна соба, 1/4 супериор соба и 1/4 супериор плус соба
 • Три деца од 2 до12 години во придружба на две возрасни лица –секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилијарна соба
 • Трето и четврто возрасно лице има попуст 20% во 1/3 стандардна соба, 1/3 супериор, 1/3 супериор плус, 1/4 супериор или 1/4 супериор плус соба
 • Доколку две возрасни лица користат 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор соба или 1/3 супериор плус соба имаат доплата 20% по лице

 

Доплата на рецепција (не е задолжително):

 • Посебна програма за деца на возраст од 3 до 12 години: анимација со посебна грижа на деца во детски клуб 6 дена во текот на една смена од 10.00ч до 16.00ч (со исклучок на денот на пристигнивање и заминување од хотелот)
 • Јога, пилатес, аеробик, сквош. Јавен паркинг, фитнес, паркинг, гаража...

 

Доплата во предпродажба или на рецепција (не е задолжително):

 • Ски и сноуборд училиште пакети 6, 5, 3, 2 дена
 • Кревет за бебе 5 евра на ден

Напомени:

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари