Hot Springs Medical Spa 4*

Опис на патувањето

Hot Springs Medical & Spa 4* - с. Бања (област Разлог)

 

Период

Денови на престој

Двокреветна соба – комфорт (2+0)

Двокреветна соба – егзекутив (2+1)

Алпин студио (2+2)

Јуниор сјуит (2+2)

06.01 - 23.03.2019

Петок и сабота

70

74

81

97

Недела - четврток

59

61

70

84

24.03 - 30.05.2019

Петок и сабота

60

63

71

82

Недела - четврток

49

52

60

71

31.05 - 27.06.2019

Петок и сабота

63

69

75

89

Недела - четврток

53

57

64

78

28.07 - 07.09.2019

Петок и сабота

70

74

81

94

Недела - четврток

59

61

70

84

08.09 - 28.11.2019

Петок и сабота

60

63

71

82

Недела - четврток

49

52

60

71

29.11 - 19.12.2019

Петок и сабота

70

74

81

94

Недела - четврток

59

61

70

84

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Појадок и вечера, по лице за 1 ноќевање
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден
 • Патничко Осигурување

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.

Дополнителни услови: 

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 6 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6 - 12 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден
 • Второ дете од 6 - 12 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6 - 12 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 36€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 28€ на ден

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ:

 • 10% попуст за престој од 3 до 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања
 • *Минимален престој за викенд се 2 ноќевања
 • БОНУС 3=4 за резервации со период на престој до 23.12.2019