Хотел Ајс Ејнџелс 4*

Опис на патувањето

Хотел Ice Angels 4* - Боровец

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
15% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 05.01-08.02.2019 | 16.02-15.04.2019

Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат.                     

Хотелот има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата. Нуди соби со камин, бесплатен бежичен интернет и поглед на ски стазите. Собите во хотелот се опремени со телевизор и телефон. Хотелот Ice Angels се наоѓа во планинското одмаралиште Боровец, највиско во Бугарија на надморска висина од 1.350 метри. Хотелот има голем избор на содржини како што се ски училиштето и игротеката за деца, ресторан и ноќен клуб. СПА центарот кој нуди третмани со арома терапија и затворен базен. 

Цените се за 2/4 лица на база ПОЛУПАНСИОН

30.12-05.01.2018

22.12-28.12.2018

05.01-08.02.2019

16.02-31.03.2019

Вид на сместување | Период на престој

 

09.02-15.02.2019

   

Еднокреветна соба

1

115 €

103 €

72 €

68 €

Двокреветна соба

2+1

164 €

145 €

104 €

99 €

Јуниор сјуит

2+1

192 €

170 €

136 €

129 €

Јуниор сјуит - лукс

2+1

205 €

183 €

148 €

141 €

Двоспален апартман

4+2

255 €

230 €

205 €

195 €

Двоспален апартман - лукс

4+2

267 €

242 €

216 €

206 €

 

  • Минимален престој - 5 ноќевања.
  • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Деца до 6 год. - бесплатно
  • Дете од 6 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст од цената за лице                                    
  • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 75€, дете од 2 - 12 год. - 37€
  • Доплата за божиќна вечера 25.12 (задолжително): возрасни - 75€, дете од 2 - 12 год. - 37€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден