Хотел Akis

Опис на патувањето

Вила "AKIS" - Олимпик бич

Вила “Akis” се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD, гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен Wi Fi интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона. 

 

 

"AKIS"
Олимпик бич

термин 

ЈУНИ 

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

02 

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио 

75

100

120

135

260

285

315

315

315

315

315

285

135

100

75

60

50

1/2+1 студио 

85

115

135

155

290

315

335

335

335

335

335

315

155

115

85

70

55

Дуплекс АПТ /4+1/

60

75

95

105

395

435

475

475

475

475

475

435

105

75

60

50

40

Дуплекс АПТ /4+2/

65

85

105

115

425

465

505

505

505

505

505

465

115

85

65

55

40

опис на ценовникот

цени по лице

со превоз

цени за наем на цело студио/апартман без превоз

цени по лице

со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата
 • Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ