Хотел Ammon Garden 3*

Опис на патувањето

Хотел "AMMON GARDEN" – Пефкохори

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden". 

Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).

Хотелско сместување: Сместувачките капацитети  се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12 год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина... Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.

Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера - мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 прво дете до 12 год - БЕСПЛАТНО | второ дете од 6-12 год - 50% попуст | трет возрасен - 40% попуст 

 

 

"Ammon Garden" 3*
Пефкохори

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице  (BB)

70

90

125

155

180

205

235

260

285

285

285

285

285

255

205

155

125

90

70

Вечера /возрасни/

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

Вечера /деца до 12год/

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз
 • Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна
 • ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање
 • Клима - БЕСПЛАТНА
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 години - БЕСПЛАТНО; Второ дете од 6-12 години - 50% попуст; Трет возрасен - 40% попуст
 • Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој
 • Доплата за туристичка такса - околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ