Хотел Ангела 4*

Опис на патувањето

КОПАОНИК ЗИМА 2018/19

Family Hotel Angella 4* Центар

Цените се изразени во евра по лице на ден            

Помал број на ноќевања од наведените исклучиво на барање со плус 25% на цената

ПЕРИОД

Смена

Мин. ноќевања

услуга

1/2, 1/2+1

1/2+2, 1/1+1

1/2+2

Апартман

16.12-30.12

Чет/Нед

3

ПП

51

64

30.12-03.01

Нед/Чет

4

ПП

115

144

30.12-06.01

Нед/Нед

7

ПП

104

130

06.01-13.01

Нед/Нед

7

ПП

57

71

13.01-20.01

Нед/Нед

7

ПП

63

79

20.01-27.01

Нед/Нед

7

ПП

59

75

27.01-03.02

Нед/Нед

7

ПП

69

86

03.02-17.02

Нед/Нед

7

ПП

79

99

17.02-03.03

Нед/Нед

7

ПП

59

76

03.03-17.03

Нед/Нед

7

ПП

66

82

17.03-07.04

Нед/Нед

4

ПП

49

62

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Сместување со услугага полу пансион (појадок и вечера шветска маса)
 • Посебна програма за деца од 3 до 12 години за термин 17.12.2017-31.03.2018, анимација со професионална грижа на деца во детски клуб-6 дена во смена од 10.00 до 16.00ч (со исклучок на деновите на пристигнување и заминување од хотелот)
 • За бебиња: (греач за шишиња, маса за пресоблекување, креветче) со предходна најава; високи столици во ресторан
 • Неограничено користење на Spa & Wellness во ‘Hotel Angella: џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна...
 • Интернет
 • Kористење на ски стаза

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Такса 1 евро по лице на ден за возрасни, 0.50 евро по лице на ден за деца од 7 до 15 години; деца до 7 години не плаќаат такса

Напомени

Услови за Family Hotel Angella 4*

 • Дете до 7 години во придружба на две возрасни лица ако користи заеднички кревет БЕСПЛАТНО во 1/2 соба
 • Дете од 7 до 12 години во придружба на две возрасни лица на посебен кревет има 50% попуст
 • Дете од 2 до 12 години во придружба на едно возрасно лице има попуст 50%
 • Две деца од 2 до 7 години во придружба на едно возрасно лице - едно дете има бесплатно сместување, второ дете има попуст 50% во 1/2 соба
 • Две деца од 7-12 години во придружба на едно возрасно лице – секое дете на посебен кревет има попуст 50% во 1/2+1 соба
 • Две деца од 2 до 12 години во придружба на две возрасни лица - секое дете има попуст 50% во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман
 • Трето и четврто лице има попуст од 20% на помошен кревет во 1/2+1 соба, 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман
 • Второ возрасно лице на помошнен кревет има попуст од 20% во 1/1+1 соба
 • Доплата за еднокреветна соба 40% од цената во двокреветна соба