Хотел Apart Medite 3*

Опис на патувањето

Семеен хотел АПАРТ МЕДИТЕ 3* - Сандански

Цени валидни за период на престој: 01.12.2018 - 31.12.2019 (не важат за празници)

Тип на сместување

Цена за наем

Двокреветна соба (2+1/3)

23

Еднокреветна соба

18

Студио (2+1/3)

38

Едноспален апартман (2+1/3)

42

Двоспален апартман (4+1/5)

51

Дополнителни услови :

Дете до 2 год. – бесплатно

Дете од 2 - 12 год. на дополнително легло со 2 возрасни – доплата 6 евра

Возрасен на дополнително легло – доплата 12 евра

Дете до 12 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Доплата за ПОЈАДОК на шведска маса: возрасен 7 евра | дете 4 евра

Доплата за користење на базени и сауна парк во Спа Хотел Медите 5*: 11 евра по човек на ден, дете 5 евра

Во цената на аранжманот е вклучено

 

  • Паркинг, сеф на рецепција
  • Туристичка такса

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Патничко – здравствено осигурување

Напомени

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари