Хотел Белведере 4*

Опис на патувањето

Хотел Белведере 4*

Хотелот се состои од три згради и е сместен во центарот на Банско, на 400 метри од гондолата и на 900 метри од центарот.

Попусти за рани резервации:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019 и платени 100% до 10.10.2019

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019 и платени 100% до 10.11.2019

10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2019 и платени 100% до 10.12.2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9,14=12 за период на престој 19.12.-25.12.2019 и 03.01-01.04.2020

Попустите НЕ се комбинираат!

 

APP 1-Bedroom- min 2; max 2+2 или 3+1

19.12-25.12

26.12-02.01

03.01-08.03

09.03-01.04

Наем APP 1-Bedroom /2 Лица/, HB

71,50

143,00

99,00

71,50

APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/

96,80

170,50

126,50

96,80

1 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

71,50

143,00

99,00

71,50

1 Возрасни + 2 Дете (06-12г.)

84,70

157,30

113,30

84,70

2 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

84,70

157,30

113,30

84,70

2 Возрасни + 2 Дете (06-12г.)

97,90

171,60

127,60

97,90

3 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

110,00

184,80

140,80

110,00

APP 2-Bedroom- min 4; max 4+2 или 5+1

19.12-25.12

26.12-02.01

03.01-08.03

09.03-01.04

Наем APP 2-Bedroom /4 Лица/, HB

115,50

231,00

176,00

115,50

APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/

140,80

258,50

203,50

140,80

2 Возрасни + 2 Дете (06-12г.)

115,50

231,00

176,00

115,50

3 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

115,50

231,00

176,00

115,50

3 Возрасни + 2 Дете (06-12г.)

128,70

245,30

190,30

128,70

4 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

128,70

245,30

190,30

128,70

4 Возрасни + 2 Дете (06-12г.)

141,90

259,60

204,60

141,90

5 Возрасни + 1 Дете (06-12г.)

154,00

272,80

217,80

154,00

Доплата за FB преку HB за возрасен / дете

06-12г.

11,00 / 5,50

Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)

 

 

 

Новогодишна Вечера - 75.00 € за возрасен; 40.00 € за дете од 06 до 12 г.; 20 € за дете 02-06 г.

Минимум ноќи

1

5

5

3

 

Напомени

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.