Хотел Боровец Хилс 5*

Опис на патувањето

Хотел BOROVETS HILLS 5*

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
5% за резервација и уплата до 30.11.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 20.01-09.02.2018
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат.

Локација: на стаза, 3км. од центарот на Боровец     

Цените се по лице за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

01.01-19.01.2019

28.12-31.12.2018

20.01-09.02.2019

10.12-27.12.2018

10.02-16.02.2019

 

17.02-23.02.2019

24.02-31.03.2019

Вид на сместување

     

01.04-30.04.2019

Двокреветна соба

2+1

54 €

90 €

44 €

35 €

Студио

2+2

62 €

99 €

51 €

40 €

Едноспален апартман

2+2

69 €

106 €

57 €

45 €

Двоспален апартман - лукс *цена за 4 лица

4+2

190 €

265 €

166 €

132 €

Еднокреветна соба

1

78 €

/

65 €

52 €

АПАРТМАНСКИ ДЕЛ 3*

Двокреветна соба

2+1

44 €

74 €

37 €

30 €

           

  • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Деца до 4 год. - бесплатно
  • Дете од 4 - 12 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице
  • Дете од 4 - 12 год. на редовно легло - 40% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 85€, дете - 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден