Хотел Bugaria 4*

Опис на патувањето

WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* - Банско

Хотелот се наоѓа на 5 минути оддалеченост од ски лифтовите. Расплага со 22 двокреветни соби и 10 апартмани, луксузно опремени со прекрасна глетка кон планина. Хотелот располага со подземен паркинг, конференциска сала, ресторан со интернационална кујна, вински бар, спортски центар...

БОНУСИ : 6=5, 7=6, 10=9 за период на престој 06.01-15.04.2020

 

Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок

01.12-28.12.2019

29.12-05.01.2020

06.01-28.02.2020

Вид на сместување

01.03-15.04.2020

 

 

Двокреветна соба

2+1

31 €

69 €

38 €

Апартман

2+2

35 €

87 €

41 €

Возрасен на дополнително легло

25 €

63 €

29 €

Доплата за вечера : возрасен - 10€ , дете - 5€

Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопод, ски гардеробер, интернет

Напомени

Дополнителни услови:

  • Прво дете до 4 год. - бесплатно
  • Второ дете од 0-4 год. на дополнително легло - доплата 14€
  • Дете од 4-12 год. на дополнително легло - доплата 22€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ