Хотел CALYPSO 3*

Опис на патувањето

Хотел "CALYPSO" 3* - Ханиоти

Хотел "Calypso" 3* е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел "Calypso" е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел "Calypso" Ви нуди чувство на приватност и релаксација...

Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)...
Хотелско сместување: Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море... 

Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.      

 

"Calypso" 3*
Ханиоти

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице (BB)

90

125

155

175

205

235

260

285

285

285

285

285

255

205

155

125

90

70

Дете од 6-12 години

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

Трето возрасно лице

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

100

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз
 • ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса)
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање
 • Трокреветните соби се на барање
 • Клима - БЕСПЛАТНА
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕНво лоби барот и покрај базенот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од хотелот
 • Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција)
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете до 6 години - БЕСПЛАТНО; Дете од 6-12 години на дополнително легло - 75€ за цел престој
 • Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба - 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување
 • Доплата за туристичка такса - околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ