Хотел Casa Karina 4*

Опис на патувањето

CASA KARINA 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско. Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луѓе а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата.

25 % Попуст за резервации направени до 01.11.2019 и платено 100% до15.11.2019

20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2019 и платено 100% до15.12.2019

15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2019 и платено 100% до20.12.2019

7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за резервации со престој во период 01.12.-26.12.2019 и 04.01.-31.03.2020

Попустите НЕ се комбинираат!

DBL ROOM -min 1+1; max 2+2

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

01.03-31.03

по лице во DBL ROOM HB

33,00

35,20

57,20

42,90

33,00

SGL ROOM /1 Лице/

49,50

52,80

85,80

64,90

49,50

DBL ROOM /2 Лица/

66,00

70,40

114,40

85,80

66,00

1 Возрасен + 1 Дете (04-12г.)

55,00

58,30

94,60

70,40

55,00

1 Возрасен+ 2 Дете (04-12г.)

74,80

79,20

128,70

95,70

74,80

2 Возрасни + 1 Дете (04-12г.)

83,60

89,10

146,30

107,80

83,60

2 Возрасни + 2 Дете (04-12г.)

103,40

110,00

180,40

133,10

103,40

STUDIO ROOM -min 1+1; max 2+1

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

01.03-31.03

по лице во STUDIO HB

35,20

36,30

60,50

45,10

35,20

Наем STUDIO /1 Лице/

49,50

52,80

85,80

64,90

49,50

Наем STUDIO /2 Лица/

70,40

72,60

121,00

90,20

70,40

1 Возрасен + 1 Дете (04-12г.)

57,20

59,40

97,90

72,60

57,20

1 Возрасен+ 1 Дете (04-12г.) +1 Дете (до 04г.)

57,20

59,40

97,90

72,60

57,20

2 Возрасни + 1 Дете (до 04г.)

70,40

72,60

121,00

90,20

70,40

STUDIO LUX ROOM -min 2; max 2+1

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

01.03-31.03

по лице во STUDIO LUX HB

40,70

41,80

66,00

50,60

40,70

Наем STUDIO LUX /2 Лица/

81,40

83,60

132,00

101,20

81,40

2 Возрасни + 1 Дете (до 04г.)

81,40

83,60

132,00

101,20

81,40

2 Возрасни + 1 Дете (04-12г)

101,20

104,50

166,10

126,50

101,20

APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1/ 3

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

01.03-31.03

по лице во APP 1-Bedroom HB

44,00

46,20

66,00

50,60

44,00

APP 1-Bedroom /2 Лица/

88,00

92,40

132,00

101,20

88,00

APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/

114,40

121,00

178,20

135,30

114,40

2 Возрасни + 1 Дете (04-12г)

107,80

113,30

166,10

126,50

107,80

2 Возрасни + 2 Дете (до 04г.)

88,00

92,40

132,00

101,20

88,00

APP 2-Bedroom -min 2+2; max 4+1/ 5

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-29.02

01.03-31.03

по лице во APP 2-Bedroom HB

44,00

46,20

66,00

50,60

44,00

APP 2-Bedroom /4 Лица/

176,00

184,80

264,00

202,40

176,00

APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/

202,40

213,40

310,20

236,50

202,40

4 Возрасни + 1 Дете (04-12г.)

195,80

205,70

298,10

227,70

195,80

4 Возрасни + 2 Дете (до 04г.)

176,00

184,80

264,00

202,40

176,00

ЗАДОЛЖИТЕЛНO! Новогодишна вечера

Возрасен 95,00 / Дете 50,00

Минимум ноќи

3

3

5

5

3

Во цената е вклучено: Бесплатно користење на базен, сауна, Фитнес,   парна бања.

Напомени

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ