Хотел Каса Карина 4*

Опис на патувањето

Хотел CASA KARINA 4* Банско

 

Попуст за рани резервации:

20% Попуст за резервации направени до 01.12.2018 & уплата 100 % до 15.12.2018

15% Попуст за резервации направени до 15.12.2018 & уплата 100 % до 20.12.2018

Дополнителни попусти:

7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за резервации со престој во периоди 01.12 - 26.12.2018 & 04.01 - 31.03.2019

Дополнителните попусти НЕ се комбинират со попустот за рани резервации

Локација: 100м. од жичарата и гондолата, 20 минути пешачење од центарот на градот Банско.

Хотелот Casa Karina 4* располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 лица. Секоја соба е опремена со телефон, сателитска ТВ, фен, греење, бања/тоалет, бањарки и папучи, балкон или тераса, бебешко креветче.

Спа Услуги: Внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања/ хамам, фитнес и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет.

 

Редовен Ценовник

ПП

Двокреветна соба (мин. 1+1; макс. 2+2)

01.12 - 21.12

22.12 - 26.12

27.12 - 03.01

04.01 - 28.02

01.03 - 31.03

По лице во двокреветна соба ПП

29.70 €

31.90 €

55 €

36.30 €

29.70 €

Еднокреветна соба

(макс. 1 воз. + 1 дете до 4 год.)

45.10 €

48.40 €

82.50 €

55 €

45.10 €

Двокреветна соба за /2 лица/

59.40 €

63.80 €

110 €

72.60 €

59.40 €

1 возрасен + 1 дете (4 – 12 години)

49.50 €

52.80 €

84.70 €

60.50 €

49.50 €

1 возрасен + 2 дете (4 - 12 години)

67.10 €

71.50 €

116.60 €

82.50 €

67.10 €

2 возрасни + 1 дете (4 - 12 години)

77 €

82.50 €

141.90 €

94.60 €

77 €

2 возрасни + 2 дете (4 - 12 години)

94.60 €

101.20 €

173.80 €

116.60 €

94.60 €

Студио (мин. 1+1; макс. 2+1)

01.12 - 21.12

22.12 - 26.12

27.12 - 03.01

04.01 - 28.02

01.03 - 31.03

По лице во студио ПП

31.90 €

34.10 €

57.20 €

38.50 €

31.90 €

Еднокреветно студио

(макс. 1 возрасен + 1 дете до 4 год.)

45.10 €

48.40 €

82.50 €

55 €

45.10 €

Студио /2 лица/

63.80 €

68.20 €

114.40 €

77 €

63.80 €

1 возрасен + 1 дете (4 – 12 години)

51.70 €

55 €

86.90 €

62.70 €

51.70 €

1 возрасен + 1 дете (4 – 12 год.) + 1 дете (до 4 год.)

51.70 €

55 €

86.90 €

62.70 €

51.70 €

2 возрасни + 1 дете (до 4 години)

63.80 €

68.20 €

114.40 €

77 €

63.80 €

Студио Лукс (мин. 2; макс. 2+1)

01.12 - 21.12

22.12 - 26.12

27.12 - 03.01

04.01 - 28.02

01.03 - 31.03

По лице во студио лукс ПП

34.10 €

36.30 €

59.40 €

40.70 €

34.10 €

Студио лукс /2 лица/

68.20 €

72.60 €

118.80 €

81.40 €

68.20 €

2 возрасни + 1 дете (до 4 год.)

68.20 €

72.60 €

118.80 €

81.40 €

68.20 €

2 возрасни + 1 дете (4 – 12 год.)

85.80 €

91.30 €

150.70 €

103.40 €

85.80 €

Едноспален Апартман

(мин. 2 макс. 2+1/ 3)

01.12 - 21.12

22.12 - 26.12

27.12 - 03.01

04.01 - 28.02

01.03 - 31.03

По лице во Едноспален Апартман ПП (мин. 2 лица)

38.50 €

40.70 €

63.80 €

42.90 €

38.50 €

Едноспален Апартман /2 лица/

77 €

81.40 €

127.60 €

85.80 €

77 €

Едноспален апартман + дополнителен кревет /3 лица/

101.20 €

106.70 €

166.10 €

115.50 €

101.20 €

2 возрасни + 1 дете (4 – 12 год.)

94.60 €

100.10 €

159.50 €

107.80 €

94.60 €

2 возрасни + 2 деца (до 4 год.)

77 €

81.40 €

127.60 €

85.80 €

77 €

Двоспален Апратман

(мин. 2+2; макс. 4+1/ 5)

01.12 - 21.12

22.12 - 26.12

27.12 - 03.01

04.01 - 28.02

01.03 - 31.03

По лице во Двоспален Апартман ПП

38.50 €

40.70 €

63.80 €

42.90 €

38.50 €

Двоспален Апартман /4 лица/

154 €

162.80 €

255.20 €

171.60 €

154 €

Двоспален Апартман + дополнителен кревет /5 лица/

178.20 €

188.10 €

293.70 €

201.30 €

178.20 €

4 возрасни + 1 дете (4 – 12 год.)

171.60 €

181.50 €

287.10 €

193.60 €

171.60 €

4 возрасни + 2 деца (до 4 годи.)

154 €

162.80 €

255.20 €

171.60 €

154 €

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:
Доплата за Новогодишна вечера

за возрасен / дете 4 – 12 год.

95 € / 50 €

Минимум престој

3

3

5

5

3

Отказ

3

7

14

7

3

Пенали за отказ (во ноќи)

25%

50%

100%

50%

25%

NO show пенали (во ноќи)

100%

100%

100%

100%

100%

                                                                                                                             

Во цената е вклучено: Користење на базен, сауна, фитнес, парна бања


 

Напомени

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден      
  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.