Хотел ФЕСТА ЧАМКОРИЈА 4*

Опис на патувањето

Хотел Festa Chamkoria 4* Боровец 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
15% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12 - 20.12.2018, 08.01 - 15.02.2019, 05.03 - 09.04.2019
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат.

Резервации со бонус се валидни по 01.11.2018

Локација: 1200м. од ски лифт       

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планина. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар.       

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи.      

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12 -20.12.2018

21.12 -27.12.2018

28.12 -01.01.2019

02.01 -13.01.2019

14.01 -25.01.2019

26.01 -15.02.2019

16.02 -04.03.2019

05.03 -09.04.2019

Вид на сместување

               

Двокреветна соба

2+0

25 €

39 €

74 €

43 €

38 €

44 €

35 €

30 €

Јуниор сјуит - студио

2+2

30 €

44 €

80 €

49 €

43 €

50 €

40 €

35 €

Aпартман

2+2

34 €

51 €

95 €

58 €

50 €

59 €

46 €

41 €

Еднокреветна соба

1+1

38 €

58 €

108 €

65 €

57 €

67 €

53 €

45 €

 

 

 • Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
 • Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Деца до 3 год. - бесплатно
 • Прво дете од 3 - 13 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Второ дете од 3 - 13 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во студио или апартман - 25% попуст
 • Дете до 13 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 55€, дете - 30€
 • Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително): возрасни - 30€, дете - 15€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден