Хотел Флора Комплекс 4*

Опис на патувањето

Хотел Флора Комплекс 4* Боровец 

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
10% за резервација и уплата до 15.10.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-17.12.2018|05.03-31.03.2019
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат.

Резервации со бонус се валидни по 16.10.2018 

Локација: 50м. Од ски лифт

Поседува внатрешен базен, два ресторани и две конференциски сали. Преку зимската сезона е достапен и детски клуб. Гостите може да се релаксираат во градината. Бесплатно WiFi во јавните простории и ски гардеробер. Хотелот е само 50м. од главната улица. 

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

26.12.2018-03.01.2019

04.01-04.03.2019

18.12-25.12.2018

01.12-17.12.2018

Вид на сместување |

Период на престој

   

05.03-11.03.2019

12.03-31.03.2019

Еднокреветна соба

1

121 €

73 €

57 €

48 €

Двокреветна соба

2+1

124 €

93 €

70 €

59 €

Студио

2+1

135 €

104 €

82 €

69 €

Едноспален апартман

2+2

158 €

121 €

99 €

83 €

 

 • Минимален престој - 5 ноќевања.
 • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет

 

 

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Деца до 2 год. - бесплатно
 • Прво дете од 2 - 12 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Второ дете од 2 - 12 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице
 • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од цената за лице
 • Доплата за новогодишна вечера 31.12 (задолжително): возрасни - 69€, дете од 2 - 12 год. - 35€
 • Доплата за божиќна вечера 25.12 (задолжително): возрасни - 40€, дете од 2 - 12 год. - 18€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден