Хотел Golden Beach 3*

Опис на патувањето

Хотел "GOLDEN BEACH" – Метаморфозис

Хотелот "Golden beach" е лоциран на 20m од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).

Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

Прво дете до 12 год – Бесплатно/ второ дете до 6 год – Бесплатно/ трет возрасен – 50% попуст

 

"Golden Beach"
Meтаморфозис

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ 

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

бр. ноќи 

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

цена по лице (AI)

250

300

330

350

380

430

480

480

480

480

480

450

390

340

260

210

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз
 • All Inclusive Light програмата вклучува: 
  - појадок - шведска маса од 08:00-10:00 часот
  - ручек - избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот
  - вечера - шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот
  - локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот
  - секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот
 • КЛИМА и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија
 • Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 год со 2 возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 12 до 16 год со 2 возрасни на редовно легло - 70% попуст
 • Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица - БЕСПЛАТНО
  Трето возрасно лице на редовно легло - 50% попуст
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување 
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ