Хотел Грами 3*

Опис на патувањето

Хотел Грами 3* 

Хотел Грами се наоѓа во подножјето на планината Пирин, во најатрактивниот дел од областа Банско. На 500м. жичарата и 10-минутна прошетка до центарот на градот.

На располагање на гостите се 20 двокреветни и трокреветни соби и 4 апартмани. Сите соби се опремени со бања, телевизор со кабловска телевизија, подно греење, телефон и WiFi мрежа.

СПА комплексот располага со сауна, парна бања, инфрацрвена кабина, туш, џакузи када, соба за масажа, зона за релаксација и внатрешен базен со прозорци и директен влез од градината.

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2019 (не важи за период на престој 29.12-02.01.2020)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2019 | 03.01-31.03.2020 (не се комбинира со попуст за резервација)

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-28.12.2019

03.01-07.01.2020

29.12-02.01.2020

08.01-31.01.2020

01.02-10.02.2020

 

Вид на сместување

11.02-31.03.2020

 

 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Двокреветна соба

2+1

                   19,00 €

                     21,00 €

                   36,00 €

Апартман

2+2

                   20,00 €

                     22,00 €

                   38,00 €

ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба

2+1

                   25,00 €

                     27,00 €

                   41,00 €

Апартман

2+2

                   26,00 €

                     28,00 €

                   43,00 €

Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет, паркинг.

 

 

Напомени

Дополнителни услови:

  • Деца до 7 год. - бесплатно
  • Дете од 7-14 год. на дополнително легло - 60% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : на база НП - возрасен 70€, дете 35€ | на база ПП - возрасен - 60€, дете - 30€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ