Хотел Гранд Ројал 4*

Опис на патувањето

Хотел Grand Royale 4* Банско 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
20% за резервација и уплата до 30.09.2018 за период на престој од 12.01-10.04.2019

15% за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2018          
БОНУСИ: 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2019 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2019
Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат.

Попустите и бонусите важат за ноќевање со појадок и полупансион.

Локација: 300м од жичарата.

Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.

СПА Центар: внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи.

Цени по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

27.12-04.01.2019

05.01-11.01.2019

01.12-26.12.2018

01.11-30.11.2018

Вид на сместување

ПП - мин. 4 ноќевања

 

12.01-10.03.2019

11.03-10.04.2019

Студио

2+1

56 €

34 €

26 €

24 €

Едноспален апартман

2+2

59 €

37 €

31 €

26 €

Двоспален апартман

4+2

54 €

33 €

26 €

23 €

 

 • Доплата за полупансион: возрасен - 10€, дете (3 - 13 год.) - 5€
 • Во цената е вклучено: појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.                

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Дете до 3 год. - бесплатно
 • Прво дете од 3 - 13 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Второ дете од 3 - 13 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 3 - 13 год. на редовно легло во студио - 30% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 80€, дете - 40€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден