Хотел Грин Вуд 4*

Опис на патувањето

Хотел ГРИН ВУД 4* - Банско Лето на планина

Локација: 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.                                                                           

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целa годинa и нуди разновидност на услуги за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација.

Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, интернет, паркинг.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.            

LAST MINUTE цени за нови резервации направени од 04.07.2019 (не се комбинира со специјална понуда 10% попуст) 

Термин : 04.07-11.07.2019

 • Двокреветна соба (2+0) 30€
 • Студио (2+2) 33€
 • Едноспален апартман (2+2) 36€
 • Двоспален апартман (4+2) 33€

Термин : 12.07-18.07.2019

 • Двокреветна соба (2+0) 31€
 • Студио (2+2) 35€
 • Едноспален апартман (2+2) 39€
 • Двоспален апартман (4+2) 35€

*Минимален престој: 1 ноќевање

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: 10% попуст за резервации со период на престој 01.07-31.07.2019

 

Термин на престој

01.04 - 30.06.2019

01.09 - 30.11.2019

01.07 - 31.08.2019

Вид на сместување

1 ноќ.

1 ноќ.

2 ноќ.

3-4 ноќ.

5 ноќ.

7 ноќ.

Двокреветна соба (2+0)

30

44

41

35

31

30

Студио (2+2)

33

49

45

41

35

33

Едноспален апартман (2+2)

36

55

50

44

39

37

Двоспален апартман (4+2)

33

49

45

41

35

33

 

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА за престој од 8 и над 8 ноќевања

(период на престој 01.04 - 30.11.2019)

Двокреветна соба (2+0)

27

Студио (2+2)

30

Едноспален апартман (2+2)

35

Двоспален апартман (2+2)

34

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Ноќевање, по лице, на база СЕ ВКЛУЧЕНО: појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2019, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат
 • Интернет, паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни услови:

 • Деца до 6 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6 - 14 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6 - 14 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 • Напомена: за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми