Хотел Грин Вуд 4*

Опис на патувањето

Hotel Green Wood 4* Банско 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 7=6
Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат и важат за период на престој 01.12-20.12.2018 | 14.01-31.03.2018

 

Локација: 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.                                                    

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целa годинa и нуди разновидност на услуги за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација.

Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, интернет, паркинг.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.  

 

Цените се по лице за 1 ноќ.

на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-20.12.2018

14.01-28.02.2019

21.12-27.12.2018

28.12-01.01.2019

01.03-31.03.2019

 

02.01-13.01.2019

 

Двокреветна соба

2+0

22 €

25 €

27 €

61 €

Студио

2+2

27 €

29 €

31 €

62 €

Едноспален апартман

2+2

31 €

34 €

41 €

67 €

Двоспален апартман

4+2

27 €

29 €

32 €

59 €

 

 • Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.
 • Доплата за ПОЛУПАНСИОН: возрасен - 12€, дете од 4 - 14 год. - 8€
 • Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО: возрасен - 18€, дете од 4 - 14 год. - 12€ (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11 - 23 часот)
 • Минимален престој: 3 ноќевања во новогодишниот период

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Дете до 6 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Прво дете од 6 - 14 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Второ дете од 6 - 14 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст
 • Едно дете со 1 возрасен на редовно легло - 20% попуст од цената за двајца
 • Две деца со 1 возрасен - двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
 • Еднокреветна соба - 20% попуст од цената за двајца
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 120€, дете - 50€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден