Хотел ИГЛИКА ПАЛАС 4*

Опис на патувањето

Хотел Iglika Palace 4* Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019

10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

Локација: во центарот на Боровец, 100м. од ски лифт

Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот oдмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конференциска сала, спа центар.    

СПА Центар: внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа.     

 

Цените се по лице за 1 ноќ. ПОЛУПАНСИОН

21.12-26.12.2019

27.12-01.01.2020

02.01-25.01.2020

26.01-13.02.2020

Вид на сместување

04.03-09.04.2020

 

14.02-03.03.2020

 

Двокреветна соба - економи

2+0

25

46

37

25

Двокреветна соба - стандард

2+1

37

52

44

37

Студио

2+2 / 3+1

37

52

44

37

Еднокреветна соба - економи

1+0

40

89

58

40

Еднокреветна соба - стандард

1+0

58

101

70

58

НАПОМЕНА: За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми.

Во цената е вклучено: појадок и вечера, кафе пауза, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

 

Напомени

Дополнителни услови:

 • Дете до 2 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Прво дете од 2 - 12 год. на дополнително легло во соба - бесплатно            
 • Возрасен на дополнително легло во соба - 25% попуст
 • Две деца со 2 возрасни сместени во студио - бесплатно
 • 4-ти возрасен на дополнително легло во студио - 25% попуст
 • 3-то дете во студио на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете до 12 год. на редовно легло во соба - 25% попуст (не важи за Нова Година)            
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 55€, дете - 30€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден         
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ