Хотел Jанакиев 4*

Опис на патувањето

Хотел Yanakiev 4* Боровец 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
10% за резервација и уплата до 31.10.2018 

Локација: во близина на ски лифтовите  

Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфорот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.           

Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.

СПА Центар: внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12 - 22.12.2018

23.12 - 29.12.2018

30.12 - 05.01.2019

06.01 - 12.01.2019

24.02 - 01.04.2019

Вид на сместување

мин.4 ноќ.

13.01-09.02.2019

 

10.02-23.02.2019

 

Двокреветна соба

2+1

38 €

60 €

88 €

74 €

41 €

Едноспален апартман

2+2

50 €

72 €

115 €

92 €

56 €

Еднокреветна соба

1+1

60 €

95 €

150 €

120 €

66 €

 

 • Доплата за поглед на планина: 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
 • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања за возрасни лица (од 15 - 19 ч.), паркинг, интернет.

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Деца до 6 год. – бесплатно
 • Деца од 6 - 13 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст
 • Деца од 6 - 13 год. на дополнително легло во апартман - 8€ на ден
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 30% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во апартман - 15€ на ден
 • Дете до 13 год. на редовно легло - се наплаќа за еднокреветна соба
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 90€, дете - 50€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден