Хотел Јастребец 4*+

Опис на патувањето

Хотел YASTREBETS 4* - Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019 (не важи за 20.12-04.01.2020)

БОНУСИ: 7=6 за период на престој 05.01-19.01.2020, 08.03-31.03.2020 (попустите не се комбинираат)

 

Ноќевање со појадок

05.01-30.01.2020

31.01-07.03.2020

08.03-31.03.2020

20.12-26.12.2019

27.12-04.01.2020

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

мин.4 ноќ.

мин. 7 ноќ.

Еднокреветна соба

1+0

127

176

176

111

138

156

231

Двокреветна соба за 2 возрасни

2+1

143

193

193

130

154

176

248

Мал апартман за 2 возрасни

2+1

220

270

270

193

220

/

/

Голем апартман за 2 возрасни

2+1

248

303

303

226

243

/

/

Финска вила за 2 возрасни

4+1

219

270

270

187

209

275

369

Дете од 4 - 12 год. на дополнително легло

18

18

18

18

18

18

18

Возрасен на дополнително легло

36

32

32

32

32

32

32

 

 

Напомени

Дополнителни услови:

  • Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат: Појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хербална бањам лакониум, ледена фонтана, релакс зона, воден масажер, фитнес, интернет, паркинг, ски лифт пред хотел Јастребец                                  
  • Доплата за вечера - возрасен 25€
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) - возрасен 165€, дете 85€
  • Доплата за божиќна вечера на 25.12 (задолжително) - возрасен 55€, дете 30€            
  • Дете до 4 год - бесплатно             
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 години: 1 евро по лице на ден