Хотел Камелија 4*

Опис на патувањето

KAMELIA APART 4*

Хотел Камелија сместен во боровата шума на Подопските планини, во текот на целата година пружа прекрасни услови за фамилијарен одмор.

 

Цените се по лице за 1 ноќ. - НАЕМ

01.12-18.12.2019

19.12-26.12.2019

27.12-02.01.2020

13.01-19.01.2020

20.01-04.03.2020

05.03-15.04.2020

03.01-12.01.2020

Студио (2+0) - мин.2 лица плаќаат

25,00 €

41,00 €

58,00 €

29,00 €

36,00 €

Еднопспален апартман (2+2) - мин. 2 лица плаќаат

28,00 €

43,00 €

62,00 €

31,00 €

39,00 €

Двоспален апартман (4+2) - мин. 4 лица плаќаат

23,00 €

35,00 €

54,00 €

25,00 €

32,00 €

Триспален апартман (6+2) - мин. 6 лица плаќаат

21,00 €

33,00 €

51,00 €

15,00 €

30,00 €

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, релакс зона, интернет, ски гардеробер, анимација за деца

Напомени

Дополнителни услови:

  • Деца до 6 год. - бесплатно
  • Деца од 6-12 год. на дополнително легло - 60% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст
  • Доплата за појадок: возрасни - 6 евра; дете од 6-12 год. - 4€
  • Доплата за  вечера : возрасни - 11 евра; дете од 6-12 год. - 6€
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 100€, дете од 6-12 год. - 50€
  • Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-12 год. - 28€
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 години: 1 евро по лице на ден