Хотел KAП ХАУС 3*

Опис на патувањето

Хотел KapHouse 3*+ Банско

Мал хотел со традиционална архитектура. Поседува удобни соби, ресторан, интернет, спа центар (базен,сауна,хидро масажна када,масажа,теретана). Идеален избор за удобен и економичен одмор. 
Хотелот се наоѓа на само 250 метри од центарот на Банско и 100 метри од гондолата. Изграден е 2007 година и претставува три спратна зграда. Трансфер до гондолата не е обезбеден. 
Хотелот има 27 соби. Сите соби поседуваат : клима, греење, мини бар, сателитска програма, директна тел. линија, купатило со туш кабина и фен за коса.

Попусти за рани резервации /не се однесуваат на доплатите

15 % Попуст за резервации направени до 30.10.2019 и платено 100% до05.11.2019

10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2019 и платено 100% до05.12.2019

допол.попуст /не се однесуваат за доплатите за исхрана

7=6, 8=7, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 14=11 за резервации со пристигање во период 01.12.-22.12.2019, 09.01.-31.01.2020

30% попуст на основните цени за BB за пристигања во период 01.03 - 15.04.2020

Попустите НЕ се комбинираат !

DBL-min 2; max 2+2/ 3

01.12-22.12

23.12-26.12

27.12-04.01

05.01-11.01

12.01-15.04

по лице во DBL BB

26,40

34,10

49,50

34,10

26,40

SGL ROOM /1 Лице/

39,60

51,15

84,15

51,15

39,60

DBL ROOM /2 Лица/

52,80

68,20

99,00

68,20

52,80

DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/

71,28

92,07

133,65

92,07

71,28

1 Возрасен+ 1 Дете (04-14)

39,60

51,15

74,25

51,15

39,60

1 Возрасен+ 2 Дете (04-14)

52,80

68,20

99,00

68,20

52,80

2 Возрасни + 1 Дете (04-14)

66,00

85,25

123,75

85,25

66,00

2 Возрасни + 2 Дете (04-14)

79,20

102,30

148,50

102,30

79,20

HB Доплата за возрасен/ Дете 04-14 по лице на ноќ

8,80 / 4,40

Новогодишна Вечера Доплата за возрасен / за дете 4-14 ЗАДОЛЖИТЕЛНО

70,00 / 37,50

Божиќна вечера - доплата за возрасен / за дете 4-14 НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО

45,00 / 25,00

Напомени

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.