Хотел КЕМПИНСКИ 5*

Опис на патувањето

Хотел Kempinski Grand Arena 5* - Банско

Kempinski Grand Arena 5*, Банско
зима 2019 / 2020

 

                                 

Период

ден.во неделата

Двокреветни делукс соби

Егзекјутив соби

Џуниор Сјут

Делукс Сјут

Алпин Сјут

Доп.
легло

 

поглед на град

поглед на планина

поглед на град

поглед на планина

 

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

1/1

1/2

 

01.12.2019 - 19.12.2019

петок-сабота

171,6 €

215,6 €

189,2 €

232,1 €

214,5 €

257,4 €

257,4 €

284,9 €

275,0 €

301,4 €

334,4 €

360,8 €

386,1 €

412,5 €

68,2 €

 

недела-четврток

110,0 €

148,5 €

123,2 €

161,7 €

143,0 €

182,6 €

169,4 €

194,7 €

183,7 €

209,0 €

215,6 €

243,1 €

250,8 €

276,1 €

68,2 €

 

20.12.2019 - 26.12.2019

мин. 3 ноки

237,6 €

292,6 €

247,5 €

312,4 €

291,5 €

357,5 €

330,0 €

379,5 €

352,0 €

401,5 €

412,5 €

462,0 €

469,7 €

522,5 €

97,9 €

 

27.12.2019 - 01.01.2020

мин. 5 ноки

398,2 €

458,7 €

419,1 €

469,7 €

458,7 €

530,2 €

548,9 €

600,6 €

569,8 €

620,4 €

605,0 €

655,6 €

655,6 €

705,1 €

163,9 €

 

02.01.2020 - 21.03.2020

петок-сабота

266,2 €

311,3 €

288,2 €

331,1 €

317,9 €

361,9 €

369,6 €

396,0 €

387,2 €

413,6 €

446,6 €

473,0 €

498,3 €

524,7 €

68,2 €

 

недела-четврток

215,6 €

255,2 €

233,2 €

272,8 €

256,3 €

295,9 €

297,0 €

323,4 €

311,3 €

336,6 €

358,6 €

385,0 €

400,4 €

425,7 €

68,2 €

 

22.03.2020 - 04.04.2020

петок-сабота

211,2 €

247,5 €

228,8 €

266,2 €

256,3 €

293,7 €

311,3 €

348,7 €

330,0 €

366,3 €

440,0 €

476,3 €

522,5 €

558,8 €

68,2 €

 

недела-четврток

179,3 €

215,6 €

196,9 €

234,3 €

224,4 €

261,8 €

279,4 €

316,8 €

298,1 €

334,4 €

408,1 €

444,4 €

490,6 €

526,9 €

68,2 €

 

                                                             

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

Ноќевање со појадок и вечера

                   

Користење на Wi – Fi

                   

Бесплатно користење на Kids Club во рамките на работните часови

             

Бесплатно користење на ски гардеробер

                 

Бесплатно користење на СПА центар од новата генерација Кемпински СПА со уникатна германска опременост од Klafs, единствено во Бугарија - 2 типа на сауна (Финска и Херба сауна), санариум, инфра-црвена кабина, длабока дигитална детоксикација, арома парна бања, велнес топлотна лежалка со самозагревање, отворен базент за деца, надворешно и внатрешно џакузи, внатрешен и надворешен базен, користење на снежната соба, фитнес сала.

Во цената на аранжманот не е вклучено

Цената не вклучува туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ

           

Сите цени се со појадок и вечера (полупансион). Полупансионот во зимска сезона е секогаш во основниот ресторан (Gallery restaurant)

Напомени

Политика за попуст за Рани Резервации :

                     

Попуст за Рани Резервации следува доколку резервацијата е направена 60 дена, пред влезот во хотел

           

15% попуст за сите резервации направени до 31.10.2019

                   

10% попуст за сите резервации направени после 01.11.2019, 60 дена пред влез во хотелот

             

Попустот за Рани Резервации НЕ МОЖЕ да се комбинира со било која друга специјална понуда

             

Сите резервации во кои е вклучен попустот за рани резервации, задолжително е потребна 100% уплата по аранжманот, како би се задржал попустот

     

Божиќен и Новогодишен Период :

                     

Божиќната вечера е вклучена во цената и ќе биде послужана во Gallery Restorant, на 25.12.2019. Пијалоците не се вклучени во цената

       

Новогодишната свечена вечера е вклучена во цената и ќе се служи во Gallery Restorant, на 31.12.2019. Пијалоците не се вклучени во цената

     

За ресторантот Come Prima Restorant, цената дополнително ќе биде утврдена

               

Напомена :

                       

Вечерата за време на зимската сезона се служи единствено во Gallery Restorant. Деца до 6 год. Бесплатно добиваат предвидените оброци

     

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

             

Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата

                   

Влегување во собите е после 15:00 часот, локално време. Напуштање на собите е до 12:00 часот локално време.

           

За време на 24.01.2020 и 25.01.2020, Хотелот е ЗАТВОРЕН ЗА ПРОДАЖБА

               

Доплати:

                       

Вечерата не вклучува пијалоци.

                       

*        Деца до 6 г. се сместуваат бесплатно

                     

*        Деца од 6 – 12 г. Плаќаат 34 еур

                     

Политика за сместување во соби

                   

 

Deluxe Room/ Executive Room/Junior suite:

Deluxe / Alpine Suite:

 

1 возрасен и 1 дете до 6г. – Цена за 1 лице во соба

1 возрасен и 1 дете до 6г. или 6-12г. – suite rates

 

1 возрасен и 1 дете 6-12г. – Цена за 2 лица во соба

1 возрасен и 2 деца до 6г. – suite rate

 

1 возрасен и 2 деца до 6г. – Цена за 1 лице во соба

1 возрасен и 2 деца 6-12г. – suite rate + 34 EUR на ноќ

 

1возрасен и 2 деца 6-12г. - Цена за 2 лица во соба +34 EUR на ноќ

1 возрасен и 2 деца до 6г. и 6-12г. – suite rate

 

1 возрасен и 2 деца до 6г. & 6-12г. – Цена за 2 лица во соба

2 возрасен и 1 или 2 деца до 6г. – suite rate

 

2 возрасен и 1 дете до 6г. – Цена за 2 лица во соба

2 возрасни и 1 дете 6-12г. или 2 деца до 6г. и 6-12г. - suite rate +34 EUR на ноќ

 

2 возрасен и 1 дете 6-12г. - Цена за 2 лица во соба +34 EUR на ноќ

2 возрасен и 2 деца 6-12г.- suite rate +68 EUR на ноќ

 

 

Отказ на резервации :

                     

 

За период на висока сезона 20.12.19 до 01.01.2020 - резервациите направени за Божиќниот период можат да бидат откажани без санкции, доколку ја откажат резервацијата над 30 дена пред влезот во хотелот, доколку резервацијата се откаже под 30 дена пред влез во хотелот, санкциите се 100% од износот на аранжманот.

За Новогодишниот период, моќат да се откажат без санкции 60 дена пред влез во хотелот, доколку отказот на резервацијата е под 60 дена пред влезот во хотелот, санкциите се 100% од износот на аранжманот

За останатите периоди: до 15 дена пред првиот ден на резервацијата е без пенали. За отказ од 15 или помалку денови пред првиот ден е задржуваат 100% пенали од целосниот износ на резервацијата.

No show - 100 % пенали

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

▪ Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари

▪ За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ