Хотел Клуб А 3*

Опис на патувањето

К О П А О Н И К   З И М А 2018/19

Хотел CLUB A 3* Копаоник

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 м. надморска висина а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 метри. 

10% попуст за резервации направени до 31 Октомври

 

CLUB A 3* Копаоник

Полупансион по лице на ден

ПЕРИОД НА СМЕСТУВАЊЕ

МИН. НОЌЕВАЊА

1/2, 1/3

06.12 - 12.12.

3

52

12.12 - 17.12.

5

69

17.12 - 28.12.

3

54

28.12 - 03.01.

6

120

30.12 - 03.01.

4

127

30.12 - 06.01.

7

98

03.01 – 08.01.

3

74

03.01 - 13.01.

5

63

06.01 - 20.01.

10

63

20.01 - 27.01.

7

69

27.01 - 03.02.

7

65

03.02 - 24.02.

7

87

24.02 - 03.03.

7

63

03.03 - 10.03.

7

72

 

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Полупансион (појадок и вечера)
  • Користење на SPA центар

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Доплата за свечена Новогодишна вечера 60 евра за возрасно лице, 30 евра за деца од 7 до 14 години
  • Доплата за 1/1 соба 40%
  • Туристичка такса. Возрасни плаќаат 1 евро по лице на ден, деца од 7 до 15 години 0,5 евра по лице на ден (уплата во агенција)
  • Патничко осигурување

Напомени

  • Попуст за рано букирање се пресметува само на сместувањето но не и на услугата полупансион - 8 евра по лице на ден
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари