Хотел Koviou Holiday Village 3*

Опис на патувањето

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5km од Никити и 13km од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250m. Хотелот располага со 1/3+1 (максимален капацитет е 3 возрасни и дете до 12 години) стандард соби, опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни. Собите се во блок B.

Две деца до 12 год-БЕСПЛАТНО/трет возрасен – 50% попуст

 

 

"Koviou" 3*
Никити

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ 

АВГУСТ    

СЕПТЕМВРИ 

26

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

Бр. ноќи 

6 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

7 HB

по лице во 1/3+1 стандард

170

230

280

310

330

360

400

460

460

460

460

460

420

370

320

260

200

170

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса
 • Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време
 • Клима и Wi-Fi - БЕСПЛАТНО
 • Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија/. Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Прво и второ дете до 12 год. со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Третo возрасно лице над 12 год.  50% попуст
 • Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12 год.; деца до 2 год. - бесплатно (без седиште) (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05)
 • Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа во објектот)
 • Доплата за патничко осигурување
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ