Хотел Краљеви Чардаци 4*

Опис на патувањето

К О П А О Н И К   ЗИМА 2018/19

Хотел Краљеви Чардаци 4* Копаоник

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 м. надморска висина а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 метри.

ХОТЕЛ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ 4*

Полупансион по лице на ден

ТЕРМИН

 

Максимум Возрасни

02.12. 16.12.

16.12. 23.12.

23.12. 30.12.

30.12.

06.01.

06.01.

20.01.

ДЕТСКА НЕДЕЛА

20.01.

03.02.

Ski Pass

03.02.

17.02.

 

17.02.

10.03.

 

Мин. Број на ноќи

3

3

3

7

3

7

7

7

7

1/2, 1/2+1

2, 3

45

50

55

69

85

57

57

57

50

1/1

1

63

70

75

100

115

80

80

80

70

Aпартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

6

55

60

65

83

99

70

70

70

60

 

Напомени

ДЕТСКА НЕДЕЛА (06.01-13.01; 13.01-20.01) посебни погодности за деца

 • Бесплатен престој за две деца на возраст до 15 години, во придружба на две возрасни лица, на посебен кревет
 • 30% попуст за изнајмување на ски опрема
 • 30% попусти за ски школа (групна) 

Недела на SKI PASS

 • Бесплатен SKI PASS за 6 дена за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за седумдневните аранжмани во период од 21.01-03.02.2019
 • 30% попуст за изнајмување на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува за изнајмување на комплет опрема)

 

Цената вклучува

 • Полупансион (доручек и вечера) шветска маса, во случај на помал број на гости оброците се служат по мени со избор на повеќе јадења
 • Неограничено користење на СПА центарот
 • Превоз до ски терените пет пати дневно во време кога работи жичарата
 • Креветче за бебе на барање на гостите
 • Користење на ски терените со ски сервис на 30 м од ски стазата Мало језеро
 • За време на новогодишните празници дружење со Дедо Мраз
 • Игротека
 • Безжичен интернет во хотелскиот комплекс
 • Отворен паркинг околу објектот (ограничен капацитет)

 

Цената не вклучува (уплата на рецепција)

 • Туристичка такса (возрасните плаќаат 1 евро по лице на ден, деца од 7 до 15 години 0,5 евра по лице на ден)
 • Патничко осигурување
 • Паркинг 2 евра на ден

 

ПОПУСТИ:

 • Дете до 7 години во придружба на две возрасни лица на заеднички кревет во 1/2 соба Бесплатно
 • Дете до 15 години во придружба на едно возрасно лице во 1/2 соба -50%
 • Дете до 15 години во придружба на две возрасни лица на посебен кревет во 1/2+1 соба -50%, второ дете до 7 години на заеднички кревет Бесплатно
 • Деца до 15 години во придружба на све возрасни лица на посебни кревети во апартман -50%
 • Трето возрасно лице во 1/2+1 соба -30%
 • Четврто возрасно лице во 1/2+3 апартман -50%
 • Пето и шесто возрасно лице во 1/2+4 апартман -50%

 

НАПОМЕНИ:

 • За престој со помалку денови од наведените цената се зголемува за 20%
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари