Хотел ЛИОН 4*

Опис на патувањето

Хотел Lion 4* Боровец

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
20% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% за резервација и уплата до 31.10.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 02.03-31.03.2019
Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат.

Локација: 1 км од ски лифтот.

Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.

СПА Центар: внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар. 

Цените се за 2 лица за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

29.12.2018-04.01.2019

05.01-11.01.2019

15.12-28.12.2018

01.12-14.12.2018

Вид на сместување |

Период на престој

 

16.02-22.02.2019

12.01-18.01.2019

19.01-25.01.2019

   

26.01-15.02.2019

23.02-31.03.2019

Еднокреветна соба

1

135 €

60 €

57 €

53 €

Двокреветна соба - стандард

2+0

143 €

87 €

82 €

75 €

Двокреветна соба - large

2+1

150 €

97 €

91 €

79 €

Јуниор сјуит

2+2

161 €

113 €

107 €

95 €

Едноспален апартман

2+2

278 €

193 €

179 €

162 €

 

  • Минимален престој - 5 ноќевања.
  • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет

 

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Деца до 4 год. - бесплатно
  • Дете од 4 - 12 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 80€, дете од 2 - 12 год. - 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден