Хотел ЛИОН 4*

Опис на патувањето

Хотел Lion 4* Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019

10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020

БОНУСИ: 7=6 за период на пристигнување од 29.02.2020 (попустите се комбинираат)

Локација: 1 км од ски лифтот.

Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на рецепција, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.

СПА Центар: внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар.

 

Цените се за соба за 1 ноќeвање

28.12-03.01.2020

04.01-10.01.2020

15.12-27.12.2019

01.12-14.12.2019

ПОЛУПАНСИОН

 

15.02-21.02.2020

11.01-17.01.2020

18.01-24.01.2020

   

25.01-14.02.2020

23.02-31.03.2019

   

22.02-28.02.2020

 

Еднокреветна соба

1 возрасен

135

59

57

54

Двокреветна соба (2+0)

2 возрасни

140

87

82

74

1 возрасен + 1 дете (4 - 12 год.)

123

76

72

65

Двокреветна соба (2+1)

2 возрасни

147

96

91

80

3 возрасни

198

130

122

109

1 возрасен + 1 дете (4 - 12 год.)

129

84

80

71

1 возрасен + 2 деца (4 - 12 год.)

157

103

98

86

2 возрасни + 1 дете (4 - 12 год.)

175

115

109

96

Јуниор сјуит 2+2

1 возрасен

157

112

106

95

2 возрасни

158

114

107

96

3 возрасни

212

168

161

150

4 возрасни

267

187

176

156

1 возрасен + 1 дете (4 - 12 год.)

139

100

94

84

1 возрасен + 2 деца (4 - 12 год.)

165

119

112

100

2 возрасни + 1 дете (4 - 12 год.)

186

132

125

111

2 возрасни + 2 деца (4 - 12 год.)

213

151

142

127

3 возрасни + 1 дете (4 - 12 год.)

240

169

159

141

1 возрасен + 3 деца (4 - 12 год.)

194

137

129

115

Едноспален апартман 2+2

1 возрасен

268

190

179

157

2 возрасни

269

191

180

158

3 возрасни

270

192

181

159

4 возрасни

271

193

182

160

1 возрасен +1 дете (4 - 12 год.)

269

191

180

158

1 возрасен + 2 деца (4 - 12 год.)

270

192

181

159

2 возрасни +1 дете (4 - 12 год.)

270

192

181

159

2 возрасни + 2 деца (4 - 12 год.)

271

193

182

160

3 возрасни + 1 дете (4 - 12 год.)

271

193

182

160

1 возрасен + 3 деца (4 - 12 год.)

194

137

129

115

Минимален престој - 5 ноќевања.

Во цената е вкучено: појадок и вечера (пиво, вино, џус, вода за време на вечерата), користење на внатрешен базен, фитнес, интернет

 

Напомени

Дополнителни услови:

  • Деца до 4 год. - бесплатно
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 80€, дете од 2 - 12 год. - 40€
  • Локација: 1000 метри од ски лифтовите
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ