Хотел Мариа Антоанета 4*

Опис на патувањето

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* - Банско

 

Се наоѓа во близина на реката, Марија-Антоанета е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и Банско Мол. На имотот има голема тераса со градина со сезонски отворен базен. Сите единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Неколку имаат и кујна, балкон и дневна соба. Со поглед на реката и околните планини може да се ужива додека се појадува. Ресторани, продавници и кафулиња може да се посетат во центарот на градот, кој е оддалечен на 700 m. Гостите имаат можност за бесплатен паркинг на самото место или подземен паркинг со доплата.

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервација и уплата до 10.11.2019

10 % попуст за резервација и уплата до 10.12.2019

Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок

01.12-12.12.2019

13.12-26.12.2019

27.12-02.01.2020

03.01-11.01.2020

06.03-30.04.2020

12.01-05.03.2020

 

 

Двокреветна соба

2+0

                    21,00 €

                      24,00 €

                    50,00 €

                    28,00 €

Еднокреветна соба

1

                    39,00 €

                      44,00 €

                    91,00 €

                    48,00 €

Јуниор сјуит

2+1

                    22,00 €

                      25,00 €

                    53,00 €

                    29,00 €

Јуниор сјуит со кујна

2+1

                    23,00 €

                      26,00 €

                    54,00 €

                    30,00 €

Едноспален апартман

2+2

                    25,00 €

                      28,00 €

                    56,00 €

                    32,00 €

Едноспален апартман со кујна

2+2

                    26,00 €

                      29,00 €

                    57,00 €

                    33,00 €

Двоспален апартман

4+2

                    27,00 €

                      30,00 €

                    58,00 €

                    34,00 €

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 6€ , дете 3€

Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

 

Напомени

Дополнителни услови:

 • Деца до 2 год. - бесплатно
 • Прво дете од 2-12 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Второ дете од 2-12 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 2-12 год. на редовно легло во двокреветна соба - плаќа целосна сума
 • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 60€, дете од 2-12 год.- 30 €
 • Доплата за подземен паркинг - 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
 • Доплата за бебешко креветче - 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ